29.7. 2021 19:30

Nepekné, poškodené, plesnivé ŠKÁRY na obklade? 5 rád, čo s nimi

Ak si dáte na podlahu biele škáry, stanete sa ich otrokom, pretože ani špeciálne prísady nezabránia  ich zanášaniu. Praktickejšie sú tmavšie odtiene.
Ak si dáte na podlahu biele škáry, stanete sa ich otrokom, pretože ani špeciálne prísady nezabránia ich zanášaniu. Praktickejšie sú tmavšie odtiene.
Zdroj: napalete

„Len“ ich obnovte

Ak sú škáry nepoškodené, len pôsobia nevzhľadne, stačí ich obnoviť pomocou špeciálneho čističa. Ide o chemický prostriedok, ktorý oživí ich vzhľad a zbaví ich plesní. Pri manipulácii s ním preto buďte opatrní a dodržte odporúčaný postup práce. Pokiaľ aj po čistení máte pocit, že škáry nevyzerajú podľa vášho očakávania, môžete ich natrieť náterom. Na trhu sú špeciálne farby na škáry, ktoré sa nanášajú veľmi jednoducho, pomocou štetca alebo hubky. Po zaschnutí získajú škáry matný vzhľad.

Domáce tipy na čistenie

Nevzhľadné škáry môžete skúsiť vyčistiť aj prostriedkami priamo zo špajze. Použiť môžete napríklad  kypriaci prášok, vanilkový puding, jedlú sódu alebo rozdrvenú bielu kriedu, ktoré vymiešate s vodou. Vyskúšať môžete aj staré dobré jadrové mydlo. Na čistenie budete potrebovať malú kefku a veľa trpezlivosti i času, pretože musíte postupovať škáru po škáre. So zašednutými škárami si vie účinne poradiť i parný čistič. O obkladačky sa nebojte, tie kvalitné znesú vysokú teplotu.

autor:  Radomir
29.7. 2021 19:30
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy