2.2. 2021 9:00

Neničte svoju mikrovlnku: 8 chýb, ktorými jej (i sebe) škodíte

2.2. 9:00

Neničte svoju mikrovlnku: 8 chýb, ktorými jej (i sebe) škodíte

Foto: archív

Aj vy ste fanúšikom rýchleho a najmä pohodlného ohrievania? Na to mikrovlnné rúry sú a majú pevné miesto vo väčšine domácností. Aby vám tá vaša naozaj vydržala - a to pokojne aj viac ako dekádu - narábajte s ňou správne.

Ako často čistíte?

Mikrovlnky trpia tým, že zanedbávame ich čistenie. Možno sa na to podujmete, ak už vidíte nános nečistôt, ale to je neskoro. Pravidelnou údržbou sa zvnútra odstraňujú zvyšky jedál a škvrny, ktoré inak sťažujú ohrev a postupne sa spaľujú. Ak nechcete svojej mikrovlnke skracovať život, umývajte ju častejšie ako doteraz.

Ohrievate správne potraviny?

Ďalšoiu základnou vecou, ktorú mnohí porušujeme, je ohrievanie nesprávnych vecí, resp. ich ohrievanie nesprávnym postupom. Napríklad zemiaky často "buchajú", pritom ich stačí popichať vidličkou, vajíčka by sme dnu vôbc nemali dávať. Problémom býva aj hydina, ktorá vie po prehriatí znečistiť celé vnútro, mnohé zeleniny zase obsahujú dusičnany, ktoré sa v mikrovlnke menia na nezdravé látky (špenát, cvikla). Majte prehľad v tom, čo ohrievať týmto moderným spôsobom a čo nie, takisto nezabúdajte na šikovnú prikrývku ohrievaných jedál.

autor:  Gabi
2.2. 2021 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44