28.12. 2019 18:00

Nenechajte sa oklamať: Len tento stôl je pre zdravé sedenie vášho dieťaťa ten pravý

28.12. 2019 18:00

Nenechajte sa oklamať: Len tento stôl je pre zdravé sedenie vášho dieťaťa ten pravý

Foto: pinterest.com

Aký stôl kúpiť pre svoje dieťa, keď chcete, aby malo zdravý chrbát, stôl sa mu páčil a vy ste naň zároveň neminuli dve výplaty? Vyriešime to za vás.

Výber podľa ergonometrických hľadísk

Samozrejme, že na výber vhodného písacieho stola vplývajú viaceré faktory, napríklad estetické hľadisko, priestorové možnosti u vás doma, ale aj materiál či cena. Dnes sa pozrieme na ergonometrické hľadisko, to znamená, že detský písací stôl, ak má podporovať zdravé sedenie, musí korešpondovať s výškou vašej ratolesti, rovnako aj stolička musí s písacím stolom tvoriť zdravý nábytkový set. Aj preto ich určite nekupujte zvlášť.

Nenakupujte pre neho bez neho

Čo si budeme hovoriť, nákup bez detí je vždy jednoduchší a rýchlejší, v tomto prípade by však rozhodne nebol efektívnejší. Zoberte svoje dieťa do obchodu a dajte mu nielen vybrať farbu stola, ale za daný stôl ho aj posaďte. Posaďte ho na stoličku, nech si vyskúša, či sa mu komfortne sedí a vy uvidíte, či mu daná výška umožňuje sedieť so vzpriameným chrbtom. V prípade, že to skutočne nie je možné, odmerajte si dieťa a choďte do obchodu s jeho presnou výškou a tiež s metrom, aby ste si všetko vedeli zmerať a následne predstaviť. Pokračovanie na 2. strane.

V našej galérii si pozrite písacie stoly rôznych farieb, tvarov, výšok a štýlov. Inšpirácií nie je nikdy dosť!

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
28.12. 2019 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44