5.12. 2022 10:13

Návrat k prírode: Drevo a jeho rôzne podoby v interiéri

5.12. 2022 10:13

Návrat k prírode: Drevo a jeho rôzne podoby v interiéri

Foto: Trachea

Drevený dekor je nábytkárskou stálicou a v interiéroch má veľa podôb. Od rýdzo prírodného masívu, až po jeho rôzne imitácie v lamine alebo vo fólií. Rozhodujúca je miestnosť, v ktorej bude nábytok s drevodekorom slúžiť, aby v nej bol nielen dlho ozdobou, ale aj vydržal zaťaženie pri jeho používaní.

Masív v drásanom habite

Jedinečné designové možnosti a nenahraditeľná drásaná štruktúra, ktorá poteší na pohľad aj na dotyk. To sú masívne nábytkové dvierka T.masiv s kartáčovaným povrchom, ktoré pristanú každému domovu. „Dvierka T.masiv sú vyrábané z biodosky smreku a dubu, pričom ich čelná plocha je upravená kartáčovaním, teda procesom, pri ktorom dochádza k vybrusovaniu jarnej vrstvy dreva. Tým, že je táto vrstva mäkšia ako letná, vzniká unikátny plastický povrch,“ hovorí Martin Dusík, obchodný riaditeľ spoločnosti Trachea, výrobcu nábytkových dvierok.

Masívne dubové dvierka T.masiv
Masívne dubové dvierka T.masiv
Zdroj: Trachea

Aj napriek tomu že ide o pravé masívne drevo, sú dvierka T.masiv vyrobené tak, aby odolali akejkoľvek deformácií. „Smrekové dvierka sú konštruované ako trojvrstvový sendvič zo škárovky, ktorého prednosťou je, že silnejšia vrstva je orientovaná kolmo na vonkajšiu.  Oproti tomu pri dubových dvierkach eliminujeme ich ohýbanie rámovou konštrukciou vystuženou stredovou priečkou. Pretože tým pádom každý kus dreva pracuje iným smerom, a je zistená stálosť ich tvaru,“ vysvetľuje Martin Dusík. Prírodnú variantu dvierok je možné upraviť matným lakovaním v bielom, šedom, šedo-bielom alebo antracitovom odtieni.

Dvierka T.masiv, smrk, odtiene antracit a biela
Dvierka T.masiv, smrk, odtiene antracit a biela
Zdroj: Trachea

Fólie s vernými drevodekormi

Komu sa nechce utrácať za masív, a napriek tomu by si chcel dopriať prírodný ladenie svojho nábytku, ponúkame mu ako efektívne riešenie, fóliovaný nábytok s drevodekormi. „Fólie T.classic sú obľúbené  pre svoju skutočne širokú škálu dekorov, cenovú dostupnosť a ľahkú údržbu. Vybrať si je možné z klasických dekorov dreva ako je napríklad dub, smrekovec či zvoliť menej tradičné prevedenie ako trebárs akácia alebo jilm (brest),” vyzdvihuje Martin Dusík. Fólie T.classic sú už do svojej výroby dopredu pripravené hodnoverne imitovať skutočné drevo, laik taktiež pohľadovo len ťažko rozpozná, či sa jedná o skutočne prírodný materiál, alebo jeho napodobeninu.

Fóliované dvierka T.classic, drevodekor dub halifax, beton tmavý
Fóliované dvierka T.classic, drevodekor dub halifax, beton tmavý
Zdroj: Trachea

Odolné lamino

Vysoká odolnosť proti mechanickému poškodeniu, možnosť dekoratívnej výplne a ako inak než široký výber z najrôznejších drevodekorov… ihneď za fóliami sa ako druhý najobľúbenejší materiál nesúci realistické imitácie drevodekorov predstavuje lamino. „Pre laminované dvierka T.segment je typický autentický vzhľad s plastickou povrchovou štruktúrou, ktorá skutočné drevo pripomína aj len letmým dotykom,” doplňuje na záver Martin Dusík z Trachey. Designová rozmanitosť skladaných dvierok T.segment ešte rozširujú dekoratívne sklenené výplne obvodového rámu.

Viac na www.trachea-dvierka.sk.  

Skladané dvierkaT.segment, dub halifax tabakový a biela
Skladané dvierkaT.segment, dub halifax tabakový a biela
Zdroj: Trachea
autor:  PR článok
5.12. 2022 10:13
Zdieľať článok