20.1. 2020 18:00

Nástenné hodiny sú ideálnou dekoráciou do každej miestnosti

20.1. 18:00

Nástenné hodiny sú ideálnou dekoráciou do každej miestnosti

Foto: pinterest/bramwellbrown.com

Tik-tak, tik-tak. Bez presných hodín nemôže žiť nikto z nás… Tak nejako znel starý reklamný slogan a nič nestratil na pravdivosti ani dnes. Hodiny sú nevyhnutnosťou a zároveň estetickou dekoráciou, na stene neprekážajú a interiér je s nimi oveľa krajší.

Nie je to len kuchynská záležitosť...

Určite jedny hodiny by sme našli v každom príbytku – nástenné, stolové, prípadne stojanové. Zvyčajne majú svoje pevné miesto v kuchyni, kde slúžia ako praktická pomôcka pri varení a pečení. Kedysi patrili kukučkové „pondusové“ hodiny k povinnej výbave domácností. Deti sa na nich radi učili poznávať čas a na vykuknutie kukučky spoza dvierok sa tešili. Dnes sú moderné iné typy hodín, ktoré rozhodne nepatria len do kuchyne.

Hľadajte hodiny...
Hľadajte hodiny...
Zdroj: pexels.com

Rôzne podoby hodín

Informácia o presnom čase sa vám zíde v ktorejkoľvek miestnosti – v spálni, obývacej či detskej izbe, ale aj v predsieni. Klasické oválne a okrúhle hodiny s masívnym rámom sú stále populárne, ale majú silnú konkurenciu v podobe hodiny s atypickým vzhľadom. Nástenné hodiny môžu mať rôzne podoby - upútať nezvyčajným rámom alebo naopak ho nemať, prípadne byť úplne bez ciferníka. Ten nezriedka nahrádzajú iné objekty, napríklad vidličky, lyžice, kamienky, ornamenty. Vyberie si naozaj každý podľa chuti.   

Vintage stále letí

Množstvo ľudí nedá dopustiť na kúzlo starých hodín. Nemusíte ich zháňať v bazároch, ponuka v obchodoch a e-shopoch je široká. Najlepšie ich charakterizujú hodiny s ciferníkom s rímskymi číslicami alebo kvetinovým romantickým motívom. Rímske čísla sú samy osebe dekoráciou a určite pristanú aj modernému, minimalistickému či industriálne zariadenému interiéru. Pokračovanie na  2. strane.

Pozrite si v našej galérii naozaj nádherné hodiny. Tie budete chcieť!

Dokonalý vintage kúsok
Dokonalý vintage kúsok
Zdroj: pexels.com
autor:  Radomír
20.1. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44