27.3. 2013 11:30

Nápadité kúpeľne: Nebojte sa originality

27.3. 2013 11:30

Nápadité kúpeľne: Nebojte sa originality

Foto: Trachea

Niektoré priestory si vyslovene žiadajú byť výnimočné. Ak odhodíte obavy a zbavíte sa stereotypnej predstavy, z klasiky sa ľahko môže zrodiť originál. Presne tak môžu vzniknúť netradičné kúpeľne, ktoré určite nenájdete v každom paneláku.

Keď sa povie vaňa alebo umývadlo, väčšina ľudí si automatický predstaví síce vlastný tvar a dizajn, ale pravdepodobne biele prevedenie. Nikto však nikdy neurčil, že sanita v kúpeľni musí byť biela. Milujete fialovú alebo červenú? Ak máte chuť na výnimočnú kúpeľňu, skúste farebnú sanitu.

Romantická kúpeľňa

U nás ešte nie veľmi populárna technika digitálnej potlače nábytkových dverí je tiež riešením, ako vyhnať nudu z kúpeľne. Pre romantické duše je ideálnym motívom kvetinový, ktorý kúpeľňu oživí, zútulní a vizuálne prevonia.

Dôležitý je však kontrast. Na tmavé dvierka voľte čo najsvetlejší motív a naopak. V opačnom prípade by sa mohlo stať, že vzor na nábytku úplne zanikne a stratí svoje opodstatnenie.

Sklenená kúpeľňa

Ďalšou možnosťou, ako zo svojej kúpeľne urobiť výnimočný priestor, je použitie špeciálneho dizajnového skla.
Ďalšou možnosťou, ako zo svojej kúpeľne urobiť výnimočný priestor, je použitie špeciálneho dizajnového skla.
Zdroj: J.A.P. Slovakia

Skúste v kúpeľni použiť špeciálne sklo.
Foto: J.A.P. Slovakia

Ďalšou možnosťou, ako zo svojej kúpeľne urobiť výnimočný priestor, je použitie špeciálneho dizajnového skla. Ide o sklo, vo vnútri ktorého je zatavená digitálna potlač. Vďaka nemu môžete mať na obklade v kúpeľni text obľúbenej piesne či básne alebo aj svoj vlastný. Fantázii sa predsa medze nekladú.

Ďalším bonusom tejto koncepcie kúpeľne je pomerne ľahká údržba. Sklo totiž nemá špáry, kde by sa usádzal prach alebo vodný kameň.

27.3. 2013 11:30
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44