18.4. 6:00

Najšpinavšie veci v kuchyni: Mysleli ste, že je to umývadlo, ale...

18.4. 6:00

Najšpinavšie veci v kuchyni: Mysleli ste, že je to umývadlo, ale...

Foto: Shutterstock

Nielen v aktuálnom čase zúriaceho koronavírusu by sme sa mali zaujímať o čistotu v našej kuchyni. Pred pandémiou, počas nej, ale i po nej ide o miesto, kde pripravujeme jedlo pre celú rodinu, a tak by malo byť čo najhygienickejšie. Tušíte, kde sa ukrýva najviac baktérií?

Látkové utierky

Vôbec to tak nemusí vyzerať, ale podľa vedcov je tou najšpinavšou vecou v kuchyni látková utierka. Utierame ňou plochy, kuchynské pomôcky i svoje ruky, je vlhká, špinavá a dokola používaná aj po vyschnutí. Toto všetko z nej robí baktériami zamorený kus látky, ktorý vyžaduje oveľa častejšiu výmenu a isté pravidlá pri používaní. Napriek tomu to mnohí zanedbávajú a pokojne do celodenne namáhanej utierky utrú deťom ústa.  

Hubka na riad

Špongia, ktorá sa vyníma v umývadle, je ďalším rajom pre baktérie. Tým, že je neustále zmáčaná vodou, vytvára ideálne prostredie pre ich množenie, hoci používanie saponátu časť baktérií likviduje. Nie však všetky, a tak si umývaním riadov nedostatočne čistou hubkou infikujeme aj riad. Ak ho následne utrieme do opotrebovanej utierky, nehygienická pohroma je na svete.

autor:  Gabi
18.4. 2021 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy