11.10. 2020 15:00

Najlepšie tipy ako vyčistiť sporák: Robíte to správne?

11.10. 15:00

Najlepšie tipy ako vyčistiť sporák: Robíte to správne?

Foto: Shutterstock

Všetko je krásne, kým je nové. Ak chcete, aby bol váš sporák stále ako nový, nepoužívajte ho... :-) Ale teraz vážne. Ponúkame vám návod, ako opäť vrátite krásu plynovému sporáku. Použiť môžete komerčné produkty, ale dá sa to zvládnuť aj bez chemikálií.

Varenie na plyne patrí medzi najrozšírenejšie. No stačí chvíľka nepozornosti a na horákoch a rošte sa rýchlo vytvorí súvislá vrstva mastnoty. Priebežná starostlivosť je dôležitá, ak ju zanedbáte, následné čistenie bude oveľa náročnejšie. Pripečené fŕkance nepôjdu dolu tak ľahko.

Pomôže umývačka?

Snaha uľahčiť si namáhavú prácu zvádza k „šupnutiu" roštov do umývačky riadu. V prípade, že rošt je poriadne špinavý, nepomôže to. V žiadnom prípade do umývačky nedávajte hliníkové rošty. Na povrchu hliníka sa vytvorí nevzhľadná sivá vrstva, ktorú už neodstránite. Ručná práca je najistejší spôsob ako si poradiť s mastnými roštmi.

Ako efektívne vyčistiť zanesenú mriežku na plynovom sporáku?
Ako efektívne vyčistiť zanesenú mriežku na plynovom sporáku?
Zdroj: Shutterstock.com

Potrebujete odmasťovač

Ak rošt nechcete poškriabať, zabudnite na drôtenku. Pomôže len kvalitný odmasťovač, ktorý nastriekate na rošt a necháte dostatočne dlho pôsobiť. Zotrite ho hubkou a rošt umyte čistou vodou. Odolné nečistoty odstráňte starou zubnou kefkou. Ďalšou možnosťou je namočiť rošt do horúcej vody s čistiacim prostriedkom a nechať pôsobiť. Mastnota sa uvoľní a bude sa dať lepšie odstrániť.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
11.10. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44