26.9. 2013 8:00

Najlepšie nápady pre malé kúpeľne

26.9. 2013 8:00

Najlepšie nápady pre malé kúpeľne

Kúpeľňa s malou rozlohou v očiach mnohých predstavuje neradostný údel. Na celú záležitosť sa dá pozerať i optimisticky. Pozitívne myslenie je aktuálne dvadsaťštyri hodín denne. Začnime vnímať malú kúpeľňu ako rozkošný priestor, s ktorým sa dá nádherne dizajnérsky vyhrať.

Najlepšie nápady pre malé kúpeľneAtypické zariadenie v podkroví
Bývanie v podkroví nás priťahuje ako magnet. Šikmý strop a nábytok na mieru nepokladáme za nevýhodu. Kúpeľňa učupená pod strechou si vyžaduje osobitý prístup a atypické umiestnenie sanity, ktorá sa prispôsobí charakteru priestoru i svojím vzhľadom.

Tajomstvo zrkadlového povrchu
Interiérový dizajn sa môže ľahko zmeniť z hobby na celoživotnú vášeň. Poznať dizajnérske taje je lákavé. Zrkadlový povrch odráža svetlo a iluzórne prehlbuje miestnosť. Malá kúpeľňa nemusí pri dobrej konštelácii vybavenia a dekorácií zostať neprajne malá a pocitovo tesná.

Najlepšie nápady pre malé kúpeľne
Zútulnenie miesta napriek kapacite
Kúpeľňa v čomsi pripomína skriňu. Nedostatočná kapacita úložného priestoru neumožňuje obsiahnuť všetky dôležité aj menej potrebné predmety. Keď kúpeľňu dozdobíme vkusnými detailmi, personalizujeme ju. Pokúsme sa o to vkusnými doplnkami typu prútený košík.

Rodinná kúpeľňa verzus funkcia
Pri viacčlennej rodine musíme myslieť na to, ako do malej kúpeľne vmestiť toľko zubných kefiek, pást, vlasovej a telovej kozmetiky. Pri zariaďovaní kúpeľne si zoberieme na pomoc minimalistické riešenia obohatené o funkčný nábytok inštalovaný pozdĺž steny nad vaňou.

Objav nemenej dôležitých miest
Pri plánovaní dizajnovania kúpeľne sa skúsme poradiť s odborníkom z kúpeľňového štúdia, ktorý nám môže prezradiť zaujímavý nápad, ako sa čo najlepšie popasovať s malým priestorom. Na uloženie uterákov nezabudnime využiť miesto pod umývadlom.

Najlepšie nápady pre malé kúpeľne
Pomer objemov v prospech práčky
Neutrálna farebnosť a veľkoformátové keramické obklady vpisujú kúpeľniam ľahkosť a éterickosť. Sprchový kút nahrádza vaňu, aby sa dalo na malej rozlohe lepšie existovať. Menší typ umývadla šetrí vzácny priestor, ktorý môžeme využiť na inštalovanie práčky.

Nové objekty v menších kúpeľniach
Dizajnéri radi zveľaďujú interiér a vymýšľajú nové objekty, ktoré by ho povýšili na novú úroveň. Vaňo-sprcha je výsledkom snahy pripodobniť obsah malých kúpeľní väčším. Kto sa potrebuje rýchlo osviežiť použije sprchu, kto má chuť na kúpeľ, vhupne na chvíľu do vane.

Kúpeľňa zrkadlí našu osobnosť
Ak „poslušná" kúpeľňa nevyhovuje nášmu povahovému naturelu, zaveďme do nej farby a vzory. Dovolené sú len tie tapety, ktoré by priestor nesprznili. S gýčom sa horšie bojuje ako s nudou. Svetlé tóny a decentný motív zaručujú oživenie elegantným a bezpečným spôsobom.

Zdroj: katarína
26.9. 2013 8:00
Diskusia ()
Zdieľať článok