1.1. 2023 9:00

Najkrajšie MALÉ obývačky: Inšpirujte sa ich efektným zariadením

1.1. 9:00

Najkrajšie MALÉ obývačky: Inšpirujte sa ich efektným zariadením

Foto: SPINAL

Malé, menšie aj tie celkom najmenšie obývačky môžu mať šmrnc. Možno do nich nedostanete priestrannú sedačku v tvare písmena L, ale aj dvojité pohodlné sedenie spraví atmosféru. K tomu pár doplnkov a pozrite na to!

Nie je žiadnym tajomstvom, že sedenie je základom. Je dominantným prvkom každej obývačky, a tak začnite od neho. Či už zariaďujete samostatnú menšiu miestnosť, alebo súčasť otvoreného priestoru, kde má obývačka svoj kúsok, dajte si na sedačke záležať.

Môže byť výraznejšej farby, prípadne celistvo zapadne do farebného ladenia. Svetlé farby sa v menších priestoroch preferujú, ale nie sú povinné. Aj v našej galérii nájdete dôkazy, že správne zvolené sýtejšie farby vedia mini priestoru spraviť dobrú službu. Nezabúdajte však na kontrastné vyváženie.

Krásou menších obývačiek býva osvetlenie - jednak sa vyžaduje dostatok svetla, jednak môžete využiť hlavné svietidlo ako samostatnú dekoráciu. Tento spôsob zapadá do dekorovania v štýle "menej je viac", kedy stačia jeden - dva výrazné kúsky a neutrálny zvyšok.

Malá obývačka skrýva viac možností, ako čakáte.
Malá obývačka skrýva viac možností, ako čakáte.
Zdroj: via home-designing.com

Koberec, vankúše, prípadne zrkadlo alebo rastliny - to sú ďalšie tipy, ako to v menšej obývačke skrášliť. Spôsobov je množstvo, preto sme pre vás pripravili bohatú galériu. Vyberte si štýl, ku ktorému inklinujete, a inšpirujte sa nápadmi malých obývačiek. Stačí pár metrov štvorcových a cítite sa v nich skvelo!

VIAC V GALÉRII >>>

autor:  Gabi
1.1. 2023 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy