27.12. 2016 6:00

Najkrajšie jedálne roku 2016: Ako sa vám páčia?

27.12. 2016 6:00

Najkrajšie jedálne roku 2016: Ako sa vám páčia?

Možno máte len útulný kútik v kuchyni, možno formálnu jedáleň so striebornými svietnikmi. V každom prípade, jedlo podávané na peknom stole namiesto hrbenia sa pred televízorom, robí aj z rýchlej večere zvláštny zážitok.

Najkrajšie jedálne roku 2016: Ako sa vám páčia?

Našli sme ukážky jedální a jedálenských kútov, ktoré sa v tomto roku páčili najviac ľuďom. Aspoň sa to dá usúdiť z toho, že práve tieto obrázky si najčastejšie odkladali do svojich virtuálnych knižníc. Ak by sme medzi nimi mali hľadať nejaké spoločné prvky, boli by to asi tieto:

Najkrajšie jedálne roku 2016: Ako sa vám páčia?


1. Jedáleň, ktorá pozýva k stolu

Ľuďom sa zjavne páčia jedálne, ktoré vyzývajú, aby ste sa do nich posadili a pochutili si na niečom dobrom. Či sú to pohodlné čalúnené stoličky alebo vankúše za chrbát, váza s čerstvými kvetmi alebo drobné pohostenie ako oriešky či misa s ovocím.

Prečítajte si: Ak chcete schudnúť, zmeňte zariadenie kuchyne

2. Niet nad drevo
Jedálenské stoly z číreho skla či betónu možno získavajú dizajnové ocenenia, no srdcia najväčšieho počtu ľudí si jednoznačne získajú drevené stoly. Tie z masívneho dreva, ktoré pôsobia stabilne, takmer dôstojne, sa spravidla páčia najviac.

Najkrajšie jedálne roku 2016: Ako sa vám páčia?


3. Hlava alebo družina?

Zhruba pol na pol sa delí popularita medzi obdĺžnikové stoly s čestným miestom pre stravníka, ktorý bude sedieť za vrchstolom a okrúhle stoly, pri ktorých sa potiera hierarchia stoličiek. Okrúhle stoly majú totiž v sebe čosi upokojujúce. Ich symetria a harmónia sa neraz opakuje aj v ostatnom zariadení, napríklad v zaujímavých lustroch nad stolom. A to mnohí vnímajú ako veľmi príťažlivé.

Pozrite sa: Najpríťažlivejšie kuchyne. Našli sme tie, ktoré sa na internete najviac páčia

4. Súprava aj mix
Ďalšou dilemou pri výbere jedálenskej zostavy je, či sa rozhodneme pre súpravu stoličiek, ktoré sú identické, alebo si vyskladáme kompozíciu stoličiek „z každého plota iný kôl". Väčšine sa viac pozdáva predstava jednakosti, no nájde sa dosť priaznivcov kresiel a stoličiek, ktoré nie sú rovnaké, no spolu tvoria zaujímavý mix. V tom prípade však stôl býva jednoduchý, najčastejšie drevený.

Najkrajšie jedálne roku 2016: Ako sa vám páčia?


5. Jedlo priamo v kuchyni

Mnohí to poznajú z panelákových bytov, kde je každý centimeter dobrý - na jedáleň jednoducho nie je miesto, a tak sa bežné raňajky a obedy, aj slávnostné večere odohrávajú v kuchyni. Zaujímavým riešením je ptirom zvýšený stôl a vysoké stoličky. Tým, že sa podávanie jedla dostane na trochu vyššiu úroveň ako pracovná doska kuchynskej linky, získame odstup od varenia.

Zdroj: nonka
27.12. 2016 6:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44