23.1. 2021 15:00

Nadčasový materiál: Koža je stále znakom luxusu a originality

23.1. 15:00

Nadčasový materiál: Koža je stále znakom luxusu a originality

Foto: Home Designing

Koža. Bola, je a bude atraktívna, voňavá, magická a lákavá. Od obydlí pôvodných Indiánov cez kancelárie biznismenov až po súčasné domovy hlása jediné: „Nikdy nevyjdem z módy!“

Škrabance, pigmentové škvrny, prirodzené jazvenie, vrásky. Pri iných materiáloch by sme tieto črty považovali za výrobnú chybu, pri koži po nich prahneme. Jej detaily a nedokonalosti nás motivujú kúpiť si do bytu kus pravej koženej radosti. Nenapodobiteľná štruktúra dodáva interiéru nádych dravosti, húževnatosti, nadčasovosti, originality, ale aj tepla a luxusu. Ide síce o jeden z najdrahších materiálov, ale čo sa výdrže týka, je neprekonateľnou stálicou. V porovnaní s textíliami má až štvornásobnú životnosť. Kvalitné kože prežijú generácie.

Príroda doma

Koža je ďalším z prírodných materiálov, ktoré môžeme pozvať do bytu. Jej aróma je súčasťou exkluzívnych parfumov a kožená sedačka vie naplniť miestnosť nezameniteľnou vôňou, ktorú nikto nepovažuje za nepríjemnú. Ako prírodnina sa aj správa. Udržiava si izbovú teplotu, no po kontakte s telom rýchlo kopíruje jeho teplotu.

Nadčasový materiál - koža.
Nadčasový materiál - koža.
Zdroj: notonthehighstreet.com

Koža bez bolesti

Prírodná koža bežne využívaná v priemysle je v podstate vedľajším produktom mäsovej výroby. Takže nemusíte mať výčitky, že by niekto kvôli vašej sedačke zastrelil antilopu. Najčastejšie sa aj tak používajú hovädzie kože. Spracovaná koža useň sa ďalej reže na požadovanú hrúbku. Zaujímavosťou kože je jej kategorizácia, podobne ako v prípade drahých kameňov. Čím je zaujímavejšia, má menej nedostatkov a raritnejší výskyt, tým stúpa cena.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
23.1. 2021 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy