14.3. 2021 6:00

O nábytok v kúpeľni sa treba vedieť postarať! Dbáte na tieto veci?

14.3. 6:00

O nábytok v kúpeľni sa treba vedieť postarať! Dbáte na tieto veci?

Foto: archív

Mať v kúpeľni nábytok nie je luxus. Je to potrebný prvok na uskladnenie nutnej výbavy a v nemalej miere estetický doplnok. O nábytok v kúpeľni sa však treba starať, aby vydržal krásny spoľahlivý a zdravotne bezpečný.

Vetranie

Drevo je drevo a vlhkosť mu jednoducho nikdy nebude robiť príliš dobe. Či už máte dreviny klasické slovenské, alebo ťažké a olejnaté exotické, je základom a prvou prioritou zdravej kúpeľne odvetrávanie a odvlhčovanie. Dva základné predpoklady, ak chcete mať v kúpeľni drevo. Niektoré staršie domy majú niekoľko kúpeľní a niekedy býva tá menej využívaná v priestoroch pri kotolni v nevetraných priestoroch a v oblasti koncentrovania vlhkosti. Tu by drevo rozhodne nemalo mať miesto.

Lak

V kúpeľni je možné použiť aj slovenské dreviny. Buk aj dub veľmi dobre poslúžia, no budú si vyžadovať špeciálny náter. V praxi to znamená, že ak budete od stolára chcieť nábytok na mieru, upozornite ho, že pôjde do kúpeľne. Dobrý stolár vie použiť správne lakovanie aj morenie, aby vám drevo dostatočne uzavrel pred prijímaním vlhkosti zvonka.

Zdroj: marcos
14.3. 2021 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy