28.7. 2020 12:00

Myslíte si, že žijete čisto a zdravo? Na jednu vec mnohí zabúdame...

28.7. 12:00

Myslíte si, že žijete čisto a zdravo? Na jednu vec mnohí zabúdame...

Foto: Amax Photo, getty images

Zdravší životný štýl je v móde, čo je len a len dobre. Mnohí žijeme viac eko, recyklujeme a sústredíme sa na čistotu okolo seba. K tomu však patrí aj častý omyl, ktorý si mnohí ani neuvedomujeme...

K zlepšeniu životného štýlu i starostlivosti planétu ako takú patria nákupné tašky na opakované použitie. Nahrádzajú igelitky, ktoré nie sú šetrné k prostrediu ani dlhodobému skladovaniu potravín a okrem toho oveľa lepšie vyzerajú. Možno si ich zabezpečiť v rôznych štýloch, no samozrejme, dôležitejšie je, že sa dobre nosia a sú funkčné. Aby však robili osoh, aký naozaj majú, netreba zabúdať na ich hygienickosť.

Čistenie, resp. pranie takýchto nákupných tašiek je v mnohých domácnostiach vec, na ktorú sa úplne zabúda a príde na ňu až vtedy, keď sa taška viditeľne zašpiní od prenášaných potravín. Vtedy je však už pomerne neskoro a treba si uvedomiť, že sa v nej každý deň mieša ovocie, zelenina, zrejme aj mäso či ryby, takisto zabalené potraviny, ktoré prešli mnohými rukami. Možné baktérie sa dostávajú aj do tašky a môžu kontaminovať ďalšie a ďalšie veci z nákupov.

Nabudúce do práčky hoďte aj svoju nákupnú tašku.
Nabudúce do práčky hoďte aj svoju nákupnú tašku.
Zdroj: Carol Yepes, getty images

V aktuálnom čase, kedy kvôli koronavírusu viac dbáme na čistenie a dezinfekciu, tak nie je naškodu spomenúť si, kedy sme dopriali očistu svojej nákupnej taške. Netreba sa ľakať, že by v nej bola bakteriálna katastrofa, ale tak ako všetky tkaniny, ktoré opakované nosíme a používame, aj táto by sa mala z času na čas vyprať. Dajte pozor na jej materiál - niekto má tašku z bavlny, niekto z nylonu či polypropylénu, a pridajte aj dezinfekčný prostriedok. Ničomu neuškodí a môžete si byť istí, že zajtra ponesiete nákup v hygienicky čistej taške.

autor:  Gabi
28.7. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44