1.8. 2022 6:00

Monika Beňová sa presťahovala: Žiadny prehnaný luxus v novom byte

1.8. 2022 6:00

Monika Beňová sa presťahovala: Žiadny prehnaný luxus v novom byte

Foto: TONY ŠTEFUNKO

Slovenská europoslankyňa musela náhle riešiť problémy s bývaním. Majiteľ bytu v Bruseli, ktorý si prenajímala, náhle zomrel a neostalo jej iné, ako si nájsť niečo ďalšie.

Ako píše Eva.sk, politička je v novom byte len niekoľko mesiacov. "V princípe bol zariadený, tak­že som si tam doniesla len tých pár vecí, čo som mala zo starého bytu. Ten predtým bol lepší, lebo bol skoro úplne v centre a bol pri hradbách, takže to bolo ešte aj s pekným výhľadom. Ale tento byt je taký najpraktickejší,“ prezradila.

A ako to u nej vyzerá: Byte je elegantný a moderný, nejde však o nič extra luxusné. „Má asi 80 štvorcových metrov aj malý balkónik. Je to taký byt na prespávanie, no lepšie ako hotel. Môžete tu mať odložené veci, oblečenie, kozmetiku, nemusíte to nosiť v kufri stále hore-dole.

Za prenájom bytu platí mesačne 1 350 eur. Rozhodne to nie je malá suma, no v Bruseli si naša europoslankyňa príde na iný plat, ako je zvykom v tunajších končinách. Priemerný mesačný zárobok zákonodarcov v Európskom parlamente je vyše deväťtisíc eur, pričom majú hradené aj výdavky na bývanie a stravu.

Ako byt vyzerá, nájdete v galérii >>>

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
1.8. 2022 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok