28.9. 2020 21:00

Modrá spálňa, krásna spálňa: 25 dôkazov, že táto farba sa naozaj hodí

28.9. 21:00

Modrá spálňa, krásna spálňa: 25 dôkazov, že táto farba sa naozaj hodí

Foto: idealhome.co.uk

Spálňa je síce pred zvedavými očami návštev zavretá, avšak aj táto miestnosť chce mať svoj štýl. Aby ste v nej skombinovali efekt i praktickú stránku veci, porozmýšľajte nad modrou farbou. Je dokázané, že má upokojujúce účinky, a tak je okolo postele priam ideálna.

Modrá farba nie je len tou "chlapčenskou". V rámci interiéru je spájaná skôr s vodou, morom, vzduchom či oblakmi - upokujúcimi prvkami prírody, ktorými sa radi nechávame obklopiť. A to pokojne aj u seba doma. 

Modrá je vďaka svojim účinkom na našu myseľ dokonalou voľbou do spálne. Ak v nej máte vysoké stropy a dosť okien, netreba sa báť ani tmavšieho odtieňa, ktorý bude mať dosť svetla zvonku, ak máte izby menšie, voľte jasnejšie farby. Modrá ich poskytuje celú škálu a jej výhodou je, že sa veľmi dobre kombinuje. V našej galérii uvidíte, že pokojne aj s inými výraznými farbami, ako je zelená, sivá či koralová.

Modrá spálňa môže mať mnoho podôb.
Modrá spálňa môže mať mnoho podôb.
Zdroj: idealhome.co.uk

Samozrejme, modrá spolu s bielou sú stávkou na istotu. Netreba sa však báť ani iných "kooperácií", prípadne pridať vzory (a to nielen pásiky, ktoré evokujú more a námornícky štýl).  S modrou farbou sa trafíte do rôznych štýlov - či už bývate vidiecky, moderne alebo rustikálne. Môže jej byť viac aj menej - je na vás, či ňou vymaľujete steny alebo dekorujete prostredie. Nahliadnite do našej galérie a nechajte sa inšpirovať krásou modrých spální v rôznych podobách.

Neprehliadnite GALÉRIU článku.

autor:  Gabi
28.9. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44