17.3. 2020 12:00

Moderný priestor, retro doplnky: Manuál, ako to bude vyzerať naozaj dobre

17.3. 2020 12:00

Moderný priestor, retro doplnky: Manuál, ako to bude vyzerať naozaj dobre

Foto: Bestdesignideas.com

Každý chce mať moderný domov. Lenže máme aj predmety a doplnky, ktoré pre nás znamenajú spomienky, históriu, pekné chvíle. Predmety s historickou hodnotu určite patria aj do moderného priestoru. Len ich treba správne naaranžovať. Aby pôsobili ako ozdoby, nie ako päsť na oko.

Stavte na kvalitu

Toto je veľmi dôležité. Vintage je totiž moderným štýlom a dekoračným korením. Lenže iba v prípade, že staré kúsky sú skutočne kvalitné, cenné, originálne a nie starožitné atrapy. Navyše takáto starožitnosť potrebuje byť v dobrej kondícii, preto sa oplatí investovať pár eur do reštaurovania. Ak zachováte tieto dve vlastnosti, tak napríklad starožitná váza alebo  žehlička budú pôsobiť aj v modernom interiéri veľmi upokojujúco.

Masív do stredu

Pri práci s retro doplnkami je vhodné využiť ich ako centrálny predmet. Ak ide napríklad o komodu, posteľ alebo taburetku patrí im hlavné postavenie. Následne okolo môžete sústrediť niektoré modernejšie prvky, ktoré spolu budú ladiť farebne alebo dizajnovo. Tak vytvoríte centrálny bod pre retro prvok a naladíte ho do priestoru nie časovo, ale dizajnovo.

autor:  Marcos
17.3. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44