12.4. 2021 0:01

K modernému bývaniu patria inteligentné technológie aj štýlové tienenie

12.4. 0:01

K modernému bývaniu patria inteligentné technológie aj štýlové tienenie

Foto: Climax.cz

Chcete, aby vaše bývanie zodpovedalo súčasným trendom? Poradíme vám, ako si jednoducho zariadiť malý byt aj nový dom.

S láskou k prírode

Väčšina moderných domácností sa snaží byť šetrná k prírode. Mnohí z nás si zvykli využívať obnoviteľné zdroje v podobe tepla zo zeme alebo slnečnej energie. Stále častejšie si tiež namiesto kotla na tuhé palivá obstarávame rôzne alternatívy, napríklad tepelné čerpadlo. V interiéri aj exteriéri je trendom využívať prírodné materiály, ako sú drevo, kameň alebo bambus.

Trendy sivá screenová roleta na okna aj balkón
Trendy sivá screenová roleta na okna aj balkón
Zdroj: Climax.cz

 

Moderné bývanie v duchu minimalizmu

Zatiaľ čo skôr bolo súčasťou každej domácnosti veľké množstvo dekorácií v podobe rámčekov s fotkami, jedálenských servisov či keramiky, dnes je moderné zariadiť si domácnosť minimalisticky. Sme striedmejší v množstve dekorácií, nábytku aj zvolených farbách. Neutrálnu čiernu, bielu alebo sivú sa ale nebojte oživiť štýlovými doplnkami v pestrých farbách, ako sú červená alebo žltá.

Zvislá fasádna clona Unirol ako zástena pergol a balkónov
Zvislá fasádna clona Unirol ako zástena pergol a balkónov
Zdroj: Climax.cz

 

Trendy tienenia na balkón, do bytu aj novostavby

Vášmu domu či bytu dodajú na atraktivite tiež moderné screenové rolety. Niektorí výrobcovia im hovoria zvislé fasádne clony a stali sa obľúbenou alternatívou k vonkajším žalúziám a roletám. Vyrábajú sa z kvalitných materiálov od európskych výrobcov. Na výber budete mať rolety vo vyhotovení mnohých farieb aj druhov látok s rôznou priepustnosťou svetla. Perforovaná látka vás napríklad neobmedzí vo výhľade von, ale slnko dovnútra nepustí.

Obavy, že vám rolety zničí vietor, mať nemusíte. Aj veľmi silnému vetru odolá napríklad zvislá fasádna clona Unirol českej výroby. Je totiž vybavená zipsom, ktorý drží roletu pevne v lište. Screenové rolety si môžete nechať namontovať spredu aj z boku. Skvelo sa preto hodia na zatienenie balkóna, balkónových dverí aj ako bočná zástena do pergoly. Navyše ich pomocou vodiacich laniek alebo líšt ľahko ukotvíte do horného betónového stropu, na stenu, na rám okna či do ostenia.

Kazetová markíza Segno na tienenie terás v bytoch aj rodinných domoch
Kazetová markíza Segno na tienenie terás v bytoch aj rodinných domoch
Zdroj: Climax.cz

 

Markíza na balkón aj terasu

Kazetové markízy efektívne zatienia balkón v byte aj terasu rodinného domu. Nevyžadujú náročné stavebné úpravy a sú navyše elegantným a moderným doplnkom. Predĺžia tiež životnosť vášho vonkajšieho nábytku. Vyrábajú sa z látok, ktoré sú impregnované, odolné proti namáhaniu a ich farby nevyblednú.

Balkónovú markízu môžete pred dažďom zvinúť do dizajnového boxu. Kazetová markíza uzavrie látku zo všetkých strán a ochráni ju aj pred machom či plesňami. Vyberať môžete zo zaoblených alebo hranatých kaziet. Vďaka tomu ich jednoducho zladíte s fasádou a tvarom budovy. K rodinným aj bytovým domom postaveným vo funkcionalistickom štýle napríklad skvelo pasuje elegantná hranatá kazetová markíza Segno.

Kazetová markíza Segno na balkón aj terasu moderného bývania
Kazetová markíza Segno na balkón aj terasu moderného bývania
Zdroj: Climax.cz

 

Pokiaľ zvažujete obstarať si markízu na balkón alebo lodžiu, zistite najprv, či máte nad oknom dostatok miesta na jej ukotvenie. V prípade, že vám nad okennými rámami už žiadny priestor neostáva, zvoľte radšej zvislú fasádnu clonu. Jej látka nie je chránená boxom, ale je navinutá na hriadeli. Na pripevnenie preto nevyžaduje toľko miesta. Skôr, ako si do bytu obstaráte akékoľvek vonkajšie tienenie, nezabudnite sa poradiť s majiteľom domu. Fasáda aj balkón sú totiž spravidla v jeho vlastníctve, prípadne majetkom SVB.

Inteligentní strážcovia pohodlia a moderného bývania

Symbolom moderného bývania sa stali technológie. Dnešná domácnosť sa nezaobíde bez inteligentných pomocníkov, ktorí nám zjednodušia domáce práce aj spríjemnia čas odpočinku. Radiátory alebo tienenie okien môžete ovládať nielen cez aplikáciu v smartfóne, ale tiež ich zapojiť do inteligentnej domácnosti a prispôsobiť ich tak svojim denným potrebám.

Pri príchode do miestnosti sa napríklad automaticky vytiahnu rolety, rozsvieti svetlo alebo zapne vaša obľúbená rozhlasová stanica. Vďaka tomu budete mať doma stále ideálnu teplotu a svetlo. Inteligentné ovládanie vám ušetrí starosti aj čas a vy sa môžete v pokoji venovať svojej rodine alebo koníčkom.

Elegantná záhradná markíza s kazetou pre novostavby
Elegantná záhradná markíza s kazetou pre novostavby
Zdroj: Climax.cz

 

 

12.4. 2021 0:01
Zdieľať článok