27.10. 2013 3:00

Minispálňa s príjemnou atmosférou

27.10. 2013 3:00

Minispálňa s príjemnou atmosférou

Zariaďovanie spálne je príjemná, ale miestami aj náročná úloha. V porovnaní s kuchyňou a obývacou izbou predstavuje intímnu zónu, do ktorej vstup majú dovolené len povolaní. Na druhej strane máme možnosť sa v nej vyblázniť bez toho, aby to niekomu vadilo. Ani malá rozloha spálne však nepredstavuje prekážku, aby sme si splnili svoje sny.

Minispálňa s príjemnou atmosférouÚtulné miestečko
Ku každému typu priestoru sa viažu pravidlá. Niekoľko metrov štvorcových obytnej plochy má síce ďaleko od paláca, ale dá sa v ňom pohodlne bývať. Pri rešpektovaní svetelných podmienok a dispozičného riešenia vieme spálňu uspokojivo zariadiť a vyzdobiť tak, aby sme v nej dobre cítili a radi sa do nej deň čo deň vracali. Bez tvorivého vkladu sa nezaobídeme.

Poznať „desatoro"
Prezentácia vlastného vkusu a fantázie sa na tomto mieste môže spoľahlivo realizovať. Keď zohľadníme dizajnérske „desatoro", potom sa nemáme čoho obávať. Jednou z hlavných zásad je v spálni udržovať nonstop poriadok, aby nás neorganizované a pováľané veci nevypudzovali preč. Čím menej zariadenia do nej dáme, tým bude pôsobiť priestrannejšie.

Farebná harmónia
Manželská posteľ, ktorá zaberá celú plochu, predstavuje totálnu katastrofu. Pri kúpe nábytku by sme sa mali prispôsobiť šírke a dĺžke miestnosti a nie podriadiť sa neefektívnemu postupu. Okrem súladu proporcií sa prioritne snažíme aj o harmóniu farebnej palety. Najlepší trik ako spálňu opticky zväčšiť je zladiť ju do bielej alebo jemných pastelových či prírodných farieb.

Minispálňa s príjemnou atmosférou
Aj úložný priestor
Pri dizajnovaní priestoru nezabúdame ani na svetlo, ktoré dokreslí podmanivú atmosféru. Malú spálňu s veľkorozmernými oknami je možné považovať skutočne za výhru, lebo sa nám vďaka kontaktu s exteriérom eliminujú klaustrofobické pocity. Okrem postele musíme v nej počítať aj s úložným priestorom. V tomto prípade majú prednosť sofistikované riešenia.

Elegantné dekorácie
Police a prútené košíky sú jednou z alternatív ako vkusne dotvoriť miesto bez toho, aby sa vyznačovalo provizórnym vzhľadom. Kombinácia materiálov a previazanie moderného s tradičným sa nám odmení originálnym interiérom. Pri výbere dekorácií siahnime po menších drobnostiach, aby príliš na seba nepútali pozornosť. Stále platí, že menej je viac.

Zdroj: katarína
27.10. 2013 3:00
Diskusia  ()
Diskusia
44