12.9. 2022 9:00

Milovaný vidiek: Najlepšie rady, ako si ho vytvoriť u seba doma

12.9. 2022 9:00

Milovaný vidiek: Najlepšie rady, ako si ho vytvoriť u seba doma

Foto: Ikea

Či už ste zástancovia klasiky, alebo moderného vidieka, jeho čaro a útulnosť spravia z domova efektné miesto. A verte, že očarí aj vyznávačov iných interiérových štýlov.

Farebná paleta

Škála vôbec nie je taká upätá, ako si mnohí myslia. Pohybovať sa môžete od neutrálnych farieb cez pastely až po sýte odtiene. Pri vidieckom štýle je základnou kombináciou biela a béžová – nič zložité, no zároveň nadčasové. Často sú doplnené pastelovou ružovou, fialovou, modrou, jemnou mentolovou až jasnejšími farbami, ako je červená, žltá či tmavomodrá.

Textílie lahodiace oku

Príjemné nielen na dotyk, ale aj na pohľad. Keďže vo vidieckom štýle je vizuál dôležitý, pri zariaďovaní dbajte na výber doplnkov lahodiacich oku. V prípade textílií sa zamerajte na čipku, ľan a bavlnu, zo vzorov vyniknú najmä kvety, ku ktorým sa pokojne ladia aj bodky či jemné pásiky. Správnu atmosféru vytvorí kombinovaná textúra vlneného koberca na drevenej podlahe alebo plyšové ľanové vankúše na starom koženom gauči.

Typické materiály

Vo vidieckom štýle najviac prevládajú pravé prírodné materiály – drevo a jeho rôzne podoby, takisto kameň a kontrastné kovové prvky. Pri stolovaní je to najmä keramika a porcelán, veľký efekt dotvorí sem-tam priznaná hrdza či patina.

autor:  Oli
12.9. 2022 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy