11.10. 2020 9:00

Meníme vaše byty: Luxusný jednoizbák v Bratislave dostal novú tvár

11.10. 2020 9:00

Meníme vaše byty: Luxusný jednoizbák v Bratislave dostal novú tvár

Foto: Boysplaynice

Byt vo výškovej budove v širšom centre Bratislavy patrí mladému mužovi, ktorý rád experimentuje. Pôvodne malo ísť v tomto jednoizbovom byte o návrh bez stavebných úprav, no nakoniec architekti urobili presný opak. Byt kompletne „prekopali“ a zmenili na netradičný interiér.

Vstupná zóna

Už pri vstupe do bytu si každý všimne drevený kubus umiestnený v strede bytu. Kubus rozdeľuje jednotlivé funkčné zóny a zároveň ich opticky prepája. Na jednej zo stien chodby je celoplošné zrkadlo s farebným osvetlením, ktoré ju opticky zväčšuje. Z druhej strany sa nachádza jadro s toaletou a kúpeľňou.

Kuchyňa

Zo vstupnej zóny je priehľad do kuchyne. Pôvodná čierna kuchynská linka bola usporiadaná do tvaru písmena L. Nová, rovnako čierna kuchynská zostava pozostáva z vysokých skriniek s varnou doskou a z ostrova s drezom, ktorý smerom do obývačky plynulo prechádza do jedálenského stola.

Obývacia izba

Dominantným prvkom obývačky je sklená priečka s obojstrannými posuvnými dverami, ktorá ju oddeľuje od spálne a zároveň tvorí nosný prvok pre televízory v obývačke a spálni. Konštrukcia vyrobená na mieru plní tiež funkciu neviditeľného vedenia kabeláže.

Pôdorys: 
1. Vstupná zóna, 2. Kuchyňa, 3. Obývacia izba, 4. Spálňa, 5. Toaleta, 6. Kúpeľňa
Pôdorys: 1. Vstupná zóna, 2. Kuchyňa, 3. Obývacia izba, 4. Spálňa, 5. Toaleta, 6. Kúpeľňa
Zdroj: Boysplaynice

Spálňa

V pôvodnej spálni bola iba vstavaná skriňa, nahradila ju zostava so šatníkom a s otvorenými policami. Veľkou výhodou je priamy vstup do kúpeľne. Vďaka posuvným dverám do obývačky možno tieto priestory spojiť do jedného celku. Jednoliatosť priestoru je podporená rovnakými materiálmi – nábytok spálne je z rovnakého materiálu ako kuchyňa, posteľ je z rovnakej látky ako sedačka.

autor:  Daniela Mýtna
11.10. 2020 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy