26.11. 2020 9:00

Máte radi drevo? Tento byt sa vám bude určite páčiť

26.11. 2020 9:00

Máte radi drevo? Tento byt sa vám bude určite páčiť

Foto: SNARK / Ippei Shinzawa

Stačí otvoriť dvere tohto bytu, rozhliadnuť sa a je jasné, akej záľube prepadli jeho majitelia. Milovníci lezenia a hôr domácnosti vtlačili jasnú pečať.

Na juh od centra Tokia, asi 20 smerom na juh sa nachádza Chofu, pomerne zelený satelit megamesta, v ktorom má každá zatrávnená „vreckovka" veľkú hodnotu.Chofu má krásnu botanickú záhradu a očarujúci mestský park Nogawa, v ktorom sa človek konečne cíti ako v prírode. Navyše, vďaka dobrému vlakovému spojeniu sa z Chofu dá celkom ľahko dostať do Japonských Álp.

Japonské Alpy je skupina pohorí na ostrove Honšú s viacerými trojtisícovkami. Nečudo, že dvojica, ktorá miluje horolezectvo a skaly, si vybrala bývanie práve tu.Aj samotný byt sa nesie v tomto duchu. A to nielen preto, že v byte nájdete špeciálnu „lezeckú" miestnosť, v ktorej skladujú všetko vybavenie spojené s touto záľubou (a že ho nie je málo!). Viaceré drobnosti v byte naznačujú mentalitu lezcov. Množstvo prírodných materiálov, riešení, ktoré nič nepredstierajú ani nezakrývajú... až po detaily ako dierkované steny, tak trochu pripomínajúce cvičné lezecké steny.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
26.11. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44