13.2. 2020 6:00

Máte nového chlpáča a chcete, aby sa u vás cítil ako doma? Na toto si dajte pozor

13.2. 6:00

Máte nového chlpáča a chcete, aby sa u vás cítil ako doma? Na toto si dajte pozor

Foto: unsplash.com

Toto sú tipy, ktoré chlpatému pokladu vo vašej domácnosti spravia skutočnú radosť.

Správna voľba tkanín

Ak si budete vyberať zariadenie do domácnosti, počítajte s tým, že pes nie je andulka a nebude žiť v klietke. Pár dní po tom, ako sa aklimatizuje, mu už bude patriť celý priestor, vrátane sedačiek. Preto je vhodné sa vyhnúť napríklad menčestrovým povrchom, semišu, zamatu, materiálom, ktorý je magnetom na chlpy. A tak isto počítajte s tým, že psie pazúry sú pre nábytok nebezpečné. Voľte odolné tkaniny a kože, ktoré sa bežným zadrapnutím nepoškodia.

Hračky alebo nábytok?

Zviera sa na domácnosť takto nepozerá. Všetko, čo sa dá rozhrýzť, je pre ne atraktívna hračka. Je preto vhodnejšie staviť na materiály, ktoré nepriťahujú ich pozornosť. Vyhnite sa ratanovým kreslám, ale aj strapcom na koberci, prúteným doplnkom a stavte radšej na pevné drevo a chrómové doplnky. 

Máte nového chlpáča a chcete, aby sa u vás cítil ako doma? Na toto si dajte pozor
Zdroj: unsplash.com

Podlahy

Aj vycvičenému psíkovi občas ujde. Chovatelia vedia, že niekedy je to hnačka, inokedy mu cvrkne alebo mu zle trávi a v rohu miestnosti zanechá mláčku žlče. Nerobí to úmyselne, trest nemá zmysel, a preto je na zdravotné neduhy potrebné myslieť skôr. Ak máte doma drahé perzské koberce alebo koberce s vysokým vlasom, nebude to vhodné ani pre psa, ani pre vás.

Z niektorých tkanín sa jednoducho nehody veľmi zle čistia. Preto stavte na laminátové podlahy, ak drevené tak vytvrdené a z pevného dreva, ako je napríklad mahagón a bezpečná je aj dlažba. Tá je dokonca najvhodnejšia, pretože psovi sa na nej na rozdiel od laminátu nešmýka. Pokračovanie na 2. strane.

Naša galéria poteší všetkých zvieratkomilov. :-)

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
13.2. 2020 6:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44