8.4. 2020 15:00

Máte malý byt? Takto šikovne môžete vyriešiť priestor NA SPANIE

8.4. 15:00

Máte malý byt? Takto šikovne môžete vyriešiť priestor NA SPANIE

Foto: digsdigs.com

Zariadiť malý byt je výzva. Výsledok môže byť pekný a funkčný, treba však urobiť nejaké kompromisy. Jedným z nich je priestor na spánok. Môžete si dovoliť samostatnú spálňu alebo radšej zvolíte spanie v rámci jednej miestnosti? Máte niekoľko možností, ako si s tým poradiť.

Malý, ale zlatý

Čo je malý byt? Definícia závisí od toho, či žijete sami alebo máte partnera, prípadne aj deti. V malometrážnych bytoch je vzácny každý centimeter a posteľ je pomerne veľký kus nábytku. V jedinej miestnosti, ktorá zároveň slúži ako spoločenská na seba dokáže strhnúť až nevítanú pozornosť. Ak nie je možné zónu na spanie opticky oddeliť, vhodnejšie je využívať na spanie rozkladaciu sedačku.

Rozkladacie sedačky vám doma vytvoria priestor na spanie navyše a ukrývajú v sebe aj nejaké to miesto na uloženie nepotrebností.
Rozkladacie sedačky vám doma vytvoria priestor na spanie navyše a ukrývajú v sebe aj nejaké to miesto na uloženie nepotrebností.
Zdroj: lindaberner.com

Už Murphy to vedel…

Nechceme si robiť vtipy z Murphyho zákonov, no z Ameriky pochádza skvelý vynález – posteľ ukrytá v skrini. Jej autorom je William Lawrence Murphy, ktorý ju uviedol na trh v roku 1900. Geniálny vynález vám umožní dopriať si plnohodnotný spánok a cez deň vám posteľ nezaberá cenné miesto. Nemusíte ju pracne každý deň rozkladať ani ustieľať. Stačí otvoriť skriňu a posteľ sklopiť. Postele sú dostupné ako jednolôžka i manželské. Stačí si vybrať skriňu s vhodnou farebnou úpravou, aby ladila do interiéru.

Pod podlahou

Keď nie je miesto na zemi, skúste ho hľadať pod ňou, lepšie povedané pod podlahou. Nedostatok miesta v malom byte elegantne obídete tak, že v časti miestnosti vytvoríte vyvýšenú podlahu. Pod ňou nie je problém ukryť posteľ. Úplne stačí výška 50 cm. Lôžko s kvalitným matracom spod podlahy jednoducho vysuniete vďaka vodiacim koľajniciam a kolieskam. Na vzniknuté pódium umiestnite sedaciu súpravu.

autor:  Radomír
8.4. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44