2.6. 2020 21:00

Máte koberec v obývačke? Pozor na 5 chýb, kvôli ktorým môže vyzerať zle

2.6. 21:00

Máte koberec v obývačke? Pozor na 5 chýb, kvôli ktorým môže vyzerať zle

Foto: homestratosphere.com

Koberce nie sú žiadnym prežitkom. Popri moderných podlahách a ich možnostiach vyhrievania sa naďalej držia vysoko v rebríčku popularity a možno ich nájsť v mnohých domácnostiach. Máte ho aj vy, a to rovno v obývačke? Potom pozor na najčastejšie chyby, ktoré pokazia dojem.

Príliš malý

Ani vy nemáte koberec na celej ploche izby? Nie ste jedinou domácnosťou, ktorá sa takto rozhodla. Kusové koberce sú skvelou možnosťou, ako "otepliť" nielen podlahu, ale aj interiér, no pozor na ich veľkosť. Obývačka býva najväčšou miestnosťou a zle vymeraný koberec ju môže opticky zmenšovať. Preto nesiahnite po prvom koberci, ktorý sa vám farebne hodí, ale zvážte jeho veľkosť, prípadne koberec v izbe vyskúšajte. Nemal by opticky kaziť dojem z obývačky. 

Hra na istotu

Alebo to nazveme "kobercová nuda"? Mnoho ľudí sa bojí siahnuť po niečom aspoň trochu výraznejšom a zaujímavejšom, a tak mnohé domácnosti končia s klasikami v podobe jednofarebných a často aj neutrálnych odtieňov. Takéto koberce nie sú v zásade zlé, ale nudia a neoddajú izbe iskru navyše. Nie je hanbou sa vopred poradiť, prípadne si priplatiť za rady odborníka na dizajn.

autor:  Gabi
2.6. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44