25.5. 2022 9:00

Marek Fašiang spravil v byte veľké zmeny: To je renovácia!

25.5. 9:00

Marek Fašiang spravil v byte veľké zmeny: To je renovácia!

Foto: Boris Holečko

Sympatickému hercovi sa v živote darí. Má dobre rozbehnutú kariéru, krásnu snúbenicu a pred narodením dcérky stihol aj veľmi pekne zrekonštruovať svoj byt, v ktorom má televízor s úžasnou vychytávkou.

Sympatického Mareka Fašianga (37) netreba nikomu predstavovať. Je známy nielen z obľúbených seriálov Oteckovia či Búrlivé víno, ale aj ako dabér Harryho Pottera a majiteľ viacerých kaviarní na Slovensku a jednej aj vo Viedni.

Marek býval vo svojom byte v Starom meste sám a keďže mal stále práce nad hlavu, nijako ho nevylepšoval. Stačil mu matrac a televízor. Po tom ako sa zoznámil s Terezou (22) a dozvedel sa, že čakajú dieťa, rozhodol sa pre väčšiu rekonštrukciu, vďaka ktorej získal byt úplne iný dizajn.

Herec Marek Fašiang má doma televízor Samsung The Frame.
Herec Marek Fašiang má doma televízor Samsung The Frame.
Zdroj: Boris Holečko

Čas na niečo nové

Na architektku, s ktorou spolupracuje pri dizajnových riešeniach jeho gastrokonceptov, sa obrátil aj pred rokom, keď sa rozhodol zmeniť svoj byt. I keď má slabosť pre retro, rozhodol sa pre moderný dizajn. „Zbožňujem atmosféru horských chát, ale taký dizajn by sa do mestského bytu nehodil, avšak rád som vonku v prírode a preto som chcel, aby bol na ňu v byte nejaký odkaz. Podľa toho mi dizajnérka urobila návrh, ktorý sa mi hneď zapáčil.“

Doma ako v prírode

Do mesiaca mi v celom byte vymenili podlahy, elektroinštaláciu a aj steny dostali nový vzhľad. Väčšina stien v byte je biela, ale v obývačke má časť z nich krásny drevený obklad, ktorý prechádza do nábytku a zároveň ukrýva káble pre elektroniku. Nielen materiály, ale aj farby pripomínajú Marekovi prírodu – koberec a podlaha majú odtieň kameňa a elegantná modrá sedačka je ako voda.

Marek Fašiang prerobil byt do modernej podoby.
Marek Fašiang prerobil byt do modernej podoby.
Zdroj: Boris Holečko

Pohodlíčko v trojici

V byte prešla rekonštrukciou aj kuchyňa a spálňa, pribudla detská izba a pracovňa. V detskej izbičke pre dcérku Olíviu je zatiaľ len mäkučký koberec, pekná tapeta, vstavané skrine a okrúhla postieľka. Dcérku často prenesie do prúteného koša pri sedačke a kým spí, Marek so snúbenicou Terezkou si môžu pozrieť obľúbené filmy a relácie.

Aktívny pôžitkár

Oveľa radšej však chodia von. Horský park, kde sa byt nachádza, im ponúka priestor na prechádzky a Marekovi aj na šport. Rád behá, ale okrem toho chodí hrávať aj hokej, beach volejbal, z vodných športov miluje wakeboarding a v zime snowboarduje alebo si vyjde s priateľmi na skialp. „V živote mám rád rôznorodosť. Rád cestujem a športujem, ale rovnako rád si posedím v kaviarni alebo si vychutnávam dobré jedlo. Som taký aktívny pôžitkár,“ prezradil o sebe so smiechom.

Marek si nedávno urobil na stene v obývačke rodinnú fotogalériu.
Marek si nedávno urobil na stene v obývačke rodinnú fotogalériu.
Zdroj: Boris Holečko

Tajná zbierka

Keďže Marek nemá rád sterilnosť, byt zútulnil obrazmi a fotografiami, ktoré mu pripomínajú pekné chvíle či už s priateľmi alebo rodinou. V obývačke nedávno vytvoril čierno-bielu galériu z fotografií s dcérkou a snúbenicou. V pracovni visí plagát zo seriálu Oteckovia s podpismi všetkých hercov a veľký znak snowboardovej značky, ktorú uznáva. Ale za svoje najväčšie poklady, ktoré skrýva doma, považuje zbierku hokejových a basketbalových kartičiek, ktoré stráži ako oko v hlave, na ktorých raz, podľa jeho slov, strašne zbohatne... :-)

Obraz alebo televízor?

Seriálový otecko nám prezradil, že má rád poriadok, ale nerád upratuje, takže keď začal žiť s Terkou, musel trochu zmeniť svoje návyky. Ak môže, oddýchne si pri televízore od Samsungu The Frame, ktorý má špeciálnu funkciu – zobrazuje nielen vlastné fotografie, ale aj galériu svetových umeleckých diel minulosti aj súčasnosti, vďaka čomu na stene v obývačke môže visieť Picasso alebo iný umelec a ľudia môžu spoznávať ich tvorbu. Navyše obraz sa dá farebne zladiť s interiérom, čo určite poteší milovníkov dizajnu, a o dokonalý efekt sa postará vymeniteľný rám v niekoľkých farbách podľa štýlu interiéru.

Obraz v televízore vyzerá úplne ako obraz. Takto by u Mareka vyzeral Samsung The Frame s rámikom v tíkovej farbe.
Obraz v televízore vyzerá úplne ako obraz. Takto by u Mareka vyzeral Samsung The Frame s rámikom v tíkovej farbe.
Zdroj: Boris Holečko

Premýšľate nad osviežením vašej obývačky? Televízor Samsung The Frame sa o to postará. Po vypnutí sa ako mávnutím kúzelného prútika premení na umelecké dielo nerozpoznateľné od originálu. Z aplikácie Obchod s umením si môžete stiahnuť viac než 1400 umeleckých diel alebo si nahrať svoju vlastnú fotografiu. O dokonalý efekt sa postará vymeniteľný rám, pričom máte na výber z bielej, tíkovej, hnedej či tehlovej farby podľa štýlu vášho interiéru. Ako by vyzeral rámik v tíkovej farbe u Mareka si môžete pozrieť na ilustračnej fotografii.

Obrazovka reaguje na okolité svetelné podmienky a prispôsobuje im jas, takže vami vybrané dielo bude vyzerať vždy perfektne. The Frame je možné upevniť na stenu ako obraz, čiže s minimálnou medzerou medzi televízorom a stenou, a pripája sa pomocou jediného takmer neviditeľného kábla, ktorý nepúta pozornosť. Navyše disponuje Quantum Dot technológiou pre 100 % objem farieb a 4K Quantum Processorom s umelou inteligenciou, ktoré zabezpečia dokonalý obraz všetkému, čo si budete chcieť pozrieť.

autor:  Daniela Mýtna
25.5. 2022 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy