23.10. 2020 18:00

Malý, ale s atmosférou: Vidiecky štýl v byte, ktorý nemá ani 30 m2

23.10. 18:00

Malý, ale s atmosférou: Vidiecky štýl v byte, ktorý nemá ani 30 m2

Foto: historiskahem.se

Vlastný štýl bývania môžete docieliť kdekoľvek. Aj v byte na 28 metroch štvorcových, ktorý naoko neponúka veľa, a predsa je to dosť. Majiteľka si dnu vpustila srdcu blízky vidiecky štýl a výsledok je naozaj krásny.

Švédsky byt mladej ženy má jednu obývaciu izbu, k tomu kúpeľňu s toaletou a úzku kuchyňu. Bytu nechýba menšia predsieň a tiež balkón, čo je v spoločnom meradle dosť na to, aby z tak malého priestoru vzniklo inšpiratívne bývanie. A to rovno s nádychom populárneho vidieckeho štýlu.

Pôvodné parkety bytu sú opracované a presvetľujú byt, hlavná miestnosť nie je zaprataná a má otvorený prechod. Bielym stenám robí spoločnosť nielen veľká posteľ pokrytá množstvom mäkkých materiálov, ale tiež precízne zvolené detaily. Rebrík, kufrík, originálne zásuvky, z ktorých je nočný stolík i okrúhle zrkadlo v zlatom ráme sú dosť na to, aby sa črtala atmosféra vidieka. V izbe nechýba originálna stará komoda či kreslo s kvetinovým poťahom ako čerešnička na torte. 

V malom jednoizbovom byte hrá rolu vidiecky štýl, ktorý majitelia vytvorili kombináciou starého a nového.
V malom jednoizbovom byte hrá rolu vidiecky štýl, ktorý majitelia vytvorili kombináciou starého a nového.
Zdroj: historiskahem.se

Úzka kuchyňa ostala pôvodná, no drobnosťami skrášľujúcimi jej vzhľad sú dvojité farebné úchytky na zásuvkách či otvorené police. Všetko v bledých farbách, aby uzavretý priestor pôsobil svetlejšie a opticky väčšie. Zaujímavosťou je oranžová tapeta so vzorom safari, ktorá akoby do bytu ani nepatrila, a predsa tam zapadá. Ku kuchyni sa zmestil aj jedálenský stolík s možnosťou rozloženia na väčší a samozrejmosťou sú klasické drevené stoličky.

Pozrite si detaily tohto zaujímavého maličkého bytu v galérii článku.  Nechýba pohľad do kúpeľne, predsiene ani na balkón...

autor:  Gabi
23.10. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44