22.8. 2020 6:00

Málo miesta pri stole? Skúste lavicu - vyzerá skvelo a plní svoj účel

22.8. 6:00

Málo miesta pri stole? Skúste lavicu - vyzerá skvelo a plní svoj účel

Foto: archív

Pamätáte si časy, keď boli jedálenské zostavy s lavicou povinnou výbavou domácností? Na chvíľu sa vytratili, ale dnes sa radi vraciame k tomuto praktickému kúsku nábytku. Lavica má mnoho výhod, ktoré vám teraz predstavíme.

Umožňuje lepšiu komunikáciu

Prečo sú v mnohých pivárniach namiesto stoličiek pri stoloch lavice? Dôvodov je niekoľko. Okrem toho, že lavice lepšie využívajú priestor, zmestí sa na nich viac ľudí. Tí k sebe musia sedieť bližšie, takže pri stole panuje dôvernejšia atmosféra. Navyše, všetci sedia v rovnocennej pozícii, preto sa im lepšie komunikuje. A to určite oceníte i vo svojej domácnosti.

Stále aktuálna

Lavica ani dnes nie je prežitkom, o čom svedčí bohatá ponuka v obchodoch. Vybrať si môžete medzi klasikou aj modernými dizajnovými kúskami. Umiestnenie lavice do konkrétneho interiéru ovplyvňuje materiál, tvar a finálna úprava. Medzi lavicami nájdete typy vhodné do vidieckeho i minimalistického interiéru. Lavice môžu byť celodrevené, oveľa pohodlnejšie sú však verzie čalúnené látkou alebo kožou. Mäkká lavica vás zvádza k leňošeniu, čo je ďalšia z možností využitia.

Umiestnenie lavice do konkrétneho interiéru ovplyvňuje materiál, tvar a finálna úprava.
Umiestnenie lavice do konkrétneho interiéru ovplyvňuje materiál, tvar a finálna úprava.
Zdroj: archív

Vymedzuje priestor

Lavica na rozdiel od stoličiek je praktická tiež preto, lebo pod sedadlom môže ukrývať úložný priestor. A ten je v každej domácnosti vítaný. V otvorenom priestore zas plní úlohu prvku, ktorý jasne vymedzuje jedálenskú zónu. Nemusí stáť v kúte alebo pri stene, ale môžete ju smelo umiestniť do priestoru. V takom prípade odporúčame zladiť materiál a vzor čalúnenia s čalúnením sedacej súpravy, prípadne závesmi.

Zdroj: radomír
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
22.8. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44