11.6. 2018 10:00

Malá kuchyňa neznamená hneď veľký problém

11.6. 2018 10:00

Malá kuchyňa neznamená hneď veľký problém

Foto: Archív, Trachea

Prečítajte si užitočné rady, ktoré vám pomôžu popasovať sa s menšou kuchyňou.

Ak máte pocit, že je vaša kuchyňa omnoho menšia ako sú vaše predstavy, musíte sa naučiť využiť každý priestor, ktorý ponúka.

Ak vo svojej kuchyni máte okno, pre ktoré ste stratili drahocenné centimetre pri plánovaní kuchynskej linky, skúste ho využiť. Napríklad dvoma otvorenými poličkami, na ktoré môžete umiesť sadu pohárov či tanierov.

Ak máte kuchynskú linku na jednej stene, opticky pomôže, ak uzavreté skrinky doplníte otvorenými. Kuchyňa nebude vyzerať tak stiesnene a ak stenu za poličkou natriete výraznejšou farbou, priestor to veľmi oživí. Siahať by ste však mali po svetlejších odtieňoch, lebo tie tmavé majú tendenciu opticky zmenšovať.

Aj malá kuchyňa môže byť praktická.
Aj malá kuchyňa môže byť praktická.
Zdroj: Archív, Ikea

Aj menšiu kuchyňu si môžete navrhnúť prakticky.
Foto:Archív, Ikea

Ak je kuchyňa veľmi malá, o to viac času a fantázie by ste mali venovať jej navrhovaniu. Aby ste maximalizovali úložné priestory, mali by ste využiť aj miesta, ktoré by inak zostali nevyužité.

Ak máte úzku kuchyňu a kuchynská linka sa zmestí len na jednu stenu, neznamená to, že druhá musí ostať nevyužitá. Môžete na ňu zavesiť poličku na koreniny alebo šálky a aj zdanlivo nevyužiteľný priestor sa stane užitočným.

Aby ste dosiahli viac úložného priestoru, nebojte sa aj poličiek nad chladničkou. A ak chcete tvrdiť, že je to príliš vysoko a preto nepraktické, položte si otázku, ako často napríklad pečiete tortu, bábovku alebo čokoľvek iné. Práve na tieto menej využívané kuchynské náčinie je priestor nad chladničkou ideálny.

autor:  ipeknebyvanie.sk
11.6. 2018 10:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44