3.5. 2023 9:00

Tomi Kid Kovács je nielen úžasným otcom: Jeho dom je dokonalý a ešte tam vybudoval aj...

3.5. 9:00

Tomi Kid Kovács je nielen úžasným otcom: Jeho dom je dokonalý a ešte tam vybudoval aj...

Foto: Matej Kalina

Tomi je priateľský človek, ktorý sa vzorne stará nielen o svoje deti, ale aj mladých chlapcov, ktorí sa chcú venovať boxu. Má nádherný dom a popritom starú sýpku, ktorá bola v otrasnom stave prerobil na špičkovú boxerskú akadémiu.

Tomi patril roky k slovenskej špičke a v tridsiatke sa na prekvapenie všetkých namiesto ukončenia kariéry rozhodol postaviť do profi-ringu. Nástup mu vyšiel. Stal sa majstrom Európy v poloťažkej váhe WBO a získal aj titul majstra sveta WBF.

Zo sýpky špičková akadémia

Cestou k jeho rodinnému domu sme sa zastavili pri starej sýpke, ktorú prerobil na špičkovú boxerskú akadémiu. Pre svojich zverencov zabezpečuje všetko a vychováva ich ako svoje deti. "Niektorí rodičia vedia o nich menej ako ja,“ prekvapil nás boxer, ktorý box nevníma len ako otĺkanie a snaží sa byť pre chlapcov príkladom.

Má rad minimalizmus

Majster sveta býva so svojou druhou manželkou Dominikou a synmi v rodinnom dome v neďalekej dedinke Matúškovo. Byt majú zariadený v minimalistickom štýle. V bielo-čiernej kombinácií vyniká zbierka zlatých trofejí umiestnená v rohu.

Obývačka je zariadená luxusne.
Obývačka je zariadená luxusne.
Zdroj: Miro Miklas
autor:  Daniela Mýtna
3.5. 2023 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy