20.9. 2021 6:00

Luxusný a hravý v jednom: Interiérový štýl, ktorý zaujme na prvý pohľad

20.9. 6:00

Luxusný a hravý v jednom: Interiérový štýl, ktorý zaujme na prvý pohľad

Foto: pinterest

Art deco zaujme eleganciou, extravaganciou a hravosťou. Spája do príjemného celku dekoratívne prvky z rôznych štýlov, kútov sveta i odlišné druhy materiálov. Tapety, geometrické vzory, lesklý nábytok, odvážne farebné kombinácie – to všetko ponúka. Doprajte si niečo z toho vo svojom interiéri.

Stačí len pár detailov

Art deco ponúka množstvo prvkov, ktorými si môžete ozvláštniť interiér. Môže ísť o farebné kreslo či taburetku, štýlovú komodu, barovú skrinku, netradičný luster, zrkadlo s nádherne zdobeným rámom. Ak túžite po zmene a niečom netradičnom, použite niečo z toho.  Dôležité je postupovať s mierou a citom a dodržať symetriu, aby ste nevytvorili vizuálny chaos.

Typické prvky

 Pre art deco sú typické výrazné geometrické tvary i vzory, ktoré sa objavujú na tapetách, textíliách aj na podlahe. Ide o štvorce, obdĺžniky, lichobežníky, pruhy a nepravidelné tvary, častý je motív lístia, vetvičiek, peria, zvieracie a kvetinové vzory. Steny krášlia textilné tapety a výrazné farby. Textílie prispievajú k navodeniu luxusného dojmu, predovšetkým zamat, hodváb a satén. Nezaostávajú ani doplnky v podobe zdobených lustrov z kovu, skla, stolové lampy majú tienidlá s mozaikou. Osvetlenie dokreslí atmosféru v interiéri, preto musí byť viacúrovňové. Okrem lustrov nechýbajú stojacie a nástenné lampy. Najviac používané materiály v tomto štýle sú nehrdzavejúca oceľ, zrkadlá, chróm, sklo, drevo, koža i mramor.

autor:  Radomir
20.9. 2021 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy