5.12. 2022 15:00

Ľudia sa zbavujú chalúp: Na Liptove či Kysuciach padli ceny aj o tretinu

Ilustračná foto
Zdroj: Shutterstock

Rastie predaj chát, dopyt skôr chabne

Záujem o nákup chát a chalúp po dvoch rokoch ochladol. Oproti minulému roku klesla túžba ľudí zaobstarať si rekreačnú nehnuteľnosť o 20 až 30 percent. Pokles dopytu už momentálne cítia rekreačné nehnuteľnosti a taktiež „luxusný segment”, prognózoval v lete pre TREND Viktor Obtulovič, odborník na realitný trh FinGO.sk.

Mnohí majitelia rekreačných nehnuteľností, ktorí počítali pri kúpe svojich nehnuteľností s tým, že im minimálne časť roka budú zarábať, sú z vývoja situácie sklamaní. Nie vždy sa im to darí, keďže mnohí Slováci majú v čase energetickej krízy hlboko do peňaženky. Ak vlastní niekto pasívnu nehnuteľnosť, teda takú, ktorá mu negeneruje nájomný príjem, bude si musieť ešte viac zvážiť jej náklady na prevádzku. Tie sa niekedy dajú aj stlačiť, inokedy nie.

Nárast ponuky rekreačných nehnuteľností na predaj vidia aj realitné portály. „Mnohí ľudia si kupovali chaty a chalupy, lebo chceli odísť z mesta v čase, keď sa nedalo chodiť von. Aktuálna situácia je však už úplne normálna a nemáme žiadne covid opatrenia. Mnohí z nich preto na chatárčenie, respektíve chalupárčenie, už skrátka nemajú dôvod,“ objasňuje pre TREND Peter Porubský, senior PR manažér portálu nehnuteľnosti.sk.

Zdroj: Trend.sk

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
5.12. 2022 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok