17.5. 2020 18:00

Návšteva v jednoizbovom byte: Pozrite sa, aké inšpirácie sme si z neho odniesli!

17.5. 18:00

Návšteva v jednoizbovom byte: Pozrite sa, aké inšpirácie sme si z neho odniesli!

Foto: Entrance makleri

Nemusí sa vám pozdávať štýl, farby či použité materiály nejakej domácnosti, no vždy sa nájde čosi, čo si môžeme odniesť ako inšpiráciu. Zo svetlého jednoizbového bytu sme si však odniesli kopec nápadov, ktoré sa nám naozaj páčili.

Tentoraz sme nazreli do sympatického bytového domu v Linnéstaden. „Linné" - ako žoviálne volajú túto štvrť Götteborgu miestni, je pomerne pokojné miesto. Hlavný bulvár štvrte je vyplnený hlavne módnymi butikmi, obchodmi zameranými na zdravie, skrášľovanie, štýlové bytové doplnky a uvoľnenými kaviarňami a bistrami. Nesie sa v nenútenej atmosfére a asi aj vďaka nej pôsobí oveľa priestrannejšie, než v skutočnosti je. Jednoizbový byt má totiž len 45 m². Svetlé farby a prírodné materiály však z neho robia akoby zasnívané bývanie.

1. Visiace rastliny

Nápad s kvetináčmi upevnenými v makramé držiakoch zo špagátov alebo textilných šnúr nie je nový, no v posledných rokoch sa v interiéroch objavuje čoraz častejšie. Väčšinou sme ich však videli hlavne na garnižiach a pri oknách. Nápad zavesiť si rastlinu aj hlbšie v miestnosti - a to priamo zo stropu - je výborný preto, že hák možno využiť aj iným spôsobom. Napríklad, na upevnenie vianočného stromčeka. Vedeli ste, že stavanie stromčeka do stojana, je vlastne novodobá tradícia a pôvodne mal visieť z drevenej hrady?

Visiace kvety využívajú vertikálny priestor.
Visiace kvety využívajú vertikálny priestor.
Zdroj: Entrance makleri

2. Improvizované lustre

Staré tienidlo, ktoré zbavíte ťažkého a možno nemoderného poťahu a nahradíte ho obyčajným kusom bielej látky - to je výborný nápad aj pre menej zručných domácich majstrov. Romantické svietidlo z lampiónu alebo s tienidlom z ľanu alebo tričkoviny natiahnutej na kovovom ráme je krásne. Prípadne môžete použiť aj obyčajnú gázu, ktorú dostať v zdravotníckych potrebách. Odporúčame ju pred použitím vyprať, aby získala ten správny pokrčený vzhľad.

Zdroj: nonka zdroj foto: entrance makleri
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
17.5. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44