22.1. 2023 12:00

Boli ste už v CoffeeShopa v Limbachu? Oplatí sa ju navštíviť!

22.1. 12:00

Boli ste už v CoffeeShopa v Limbachu? Oplatí sa ju navštíviť!

Foto: Robo Hubač

CoffeeShopa je miesto, kde sa môžu ľudia počas celého dňa stretávať, dopriať si dobrú kávičku s niečim sladkým, prečítať knihu alebo si zacvičiť. A to nie je všetko. Pozrite sa na ten krásny interiér!

Gabike a jej priateľke Zuzke, s ktorou projekt začínala, bolo ľúto, že sa s ostatnými obyvateľmi Limbachu nemali kde stretnúť, porozprávať a spoznať sa. Najprv si priestor podobný šope, v ktorej sa dajú zažiť neuveriteľné dobrodružstvá vysnívali v hlave, a keď už začal mať reálne kontúry, začali sa obzerať po vhodnom priestore.

Zhorená búdka

Roky chodili takmer denne okolo zhorenej ovocinárskej búdky a srdce im trhal pohľad na zanedbané a nevyužité miesto priamo v centre obce. Slovo dalo slovo a tak prešli zo štádia snívania k činnom. Museli prekonať veľa prekážok a vynaložiť veľké úsilie, ale podarilo sa, a na mieste rozpadnutej búdky čoskoro vyrástla nádherná budova.

Pohľad na kaviareň z ulice.
Pohľad na kaviareň z ulice.
Zdroj: Ondrej Bobek

Gabriela Šebová, majiteľka

„Na otvorenie svojho sna, sme sa pripravovali dva roky. Kaviareň sme otvorili a po troch dňoch sme ju museli zatvoriť kvôli korone. Aj takéto bývajú začiatky. No neodradilo nás to. Práve naopak, vtedy sme si uvedomili, aký potrebný je pre ľudí priestor, kde by si mohli poklebetiť pri kávičke, a pritom si vychutnať dobrý koláčik či inú dobrotu. Postupne pribudla terasa, letná pláž, vinotéka, priestor pre firemné akcie, cvičenie. Ľudia si tu môžu počas celého dňa oddýchnuť, prečítať knihu, je tu priestor na hranie. Na niečo dobré sa zastavia aj chatári, turisti, cyklisti... A to sme pôvodne plánovali otvoriť len malú kaviarničku.“

Majiteľka kaviarne Gabriela Šebová.
Majiteľka kaviarne Gabriela Šebová.
Zdroj: Ondrej Bobek
autor:  Daniela Mýtna
22.1. 2023 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy