16.1. 2020 15:00

Liečivé feng šuej: Viete, ako využívať pozitívnu energiu v domácnosti?

16.1. 15:00

Liečivé feng šuej: Viete, ako využívať pozitívnu energiu v domácnosti?

Foto: ShotShare, getty images

Tušili ste, že feng šuej môže pôsobiť pozitívne aj na vaše zdravie? Spôsob akým si zariadite svoj domov, aké doplnky si vyberiete a kam ich umiestnite, môže zohrávať dôležitú úlohu. Ako sa teda postarať o svoje zdravie za pomoci tohto umenia?

Feng šuej má viacero overených spôsobov ako prinášať pozitívnu, a teda aj liečivú energiu do našich domovov. Využíva na to hlavne rôzne klasické symboly, ktoré neraz vidíme v tradičnejších interiéroch. Sú nimi napríklad symboly šťastia, dlhovekosti či zdravia ako korytnačka, typický smejúci sa Budha, draci i bájny fénix.

K modernejším patria  hlavne prvky posilňujúce v interiéroch päť základných prvkov feng šuej. Neostáva však len pri tom, feng šuej tiež odporúča siahať aj po špecifických symboloch, ktoré sú pre každého z nás jedinečné a pozitívnu energiu prinášajú práve ich majiteľovi.

Predmety v našom okolí silno vplývajú na naše zdravie. Čo radí feng šuej?
Predmety v našom okolí silno vplývajú na naše zdravie. Čo radí feng šuej?
Zdroj: GSPictures, getty images

Prineste si domov...

Napríklad živé rastliny. Áno, iste ste už počuli o rastlinách, ktoré v domácnosti dokážu filtrovať vzduch a robiť naše okolie zdravšie. Pôsobia svojou prítomnosťou na mikroklímu miestnosti a dokážu potlačiť negatívne účinky rôznej domácej techniky. Zároveň však pôsobia aj veľmi esteticky a s dobrou starostlivosťou vám budú robiť dlhú dobu radosť. Nezabudnite ani na klasickú rastlinu feng šuej, ktorou je bambus. Ak ešte nemáte doma ten s označením „šťastný“, je najvyšší čas po nejakom sa poobzerať!

Vzduch – a svoju náladu môžete ovplyvňovať aj pomocou aromaterapie. Odporúča sa siahnuť po difuzére a kvalitných esenciálnych olejoch. Vyberajte podľa svojho nosa alebo podľa špecifických potrieb, ktoré chcete práve riešiť.

Správne zvolené doplnky váš potešia pri každom pohľade a budú dodávať pozitívnu energiu do priestoru.
Správne zvolené doplnky váš potešia pri každom pohľade a budú dodávať pozitívnu energiu do priestoru.
Zdroj: d3sign, getty images

S Budhom je hneď veselšie

Pozitívnu energiu prináša do priestoru aj vyobrazenie Budhu, zvyčajne jeho smejúca sa verzia. Môže ísť o sochu, maľbu ale hoci aj print na vašich obľúbených dekoračných vankúšoch. Ak sa vám zdá, že je smejúci sa Budha príliš rozjarený, siahnite pokojne po Budhovi meditujúcom. Pokračovanie na 2. strane.

Viac inšpirácií nájdete v našej galérii.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
16.1. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44