10.8. 2018 20:00

Letné maľovanie: Čo všetko potrebujete vedieť?

10.8. 2018 20:00

Letné maľovanie: Čo všetko potrebujete vedieť?

Foto: familyhandyman.com

Leto je ideálnym obdobím na vymaľovanie bytu. Je teplo, dá sa dobre vetrať, nátery rýchlo schnú. Znie to priam ideálne, ale je to istý zásah do bežného chodu domácnosti a nie všetko môže prebiehať hladko.

Kde začať?
Je výhodné mať konkrétnu predstavu už v začiatkoch, pretože farby, odtiene a možnosti vás v obchode dokážu rozladiť. Je toľko farieb, že mnoho snáh o premaľovanie bytu nakoniec skončilo len vymaľovaním na bielo. Mať príliš veľa možností je totiž v praxi horšie, ako mať ich málo. Preto je vhodné mať názor dopredu a nespoliehať na vzorkovník v predajni a náhle osvietenie.

Ani s bielou to nie je jasné
Ak je reč o bielej, tak aj tu to nie je prechádzka ružovým sadom. Biela káva, s nádychom sivej, biela marshmallov, alebo alabaster, slonia kosť? Lesklá, matná, šupinatá? Je množstvo variácií bielej a treba s tým počítať, aby ste neboli prekvapení, že aj pri bežnej bielej ostanete v otázniku, po čom vlastne siahnuť.

Letné maľovanie: Čo všetko potrebujete vedieť?
Zdroj: thespruce.com

Pokračujte zužovaním
Je dôležité začať vyberať farby svetlejšie. Postupne už znižovať ich počet tak, by ste na konci mali hlavné farby a jednu dve výraznejšie na domaľovanie. Nie je vhodné strácať mnoho času napríklad výberom veľkého množstva farebných odtieňov, pretože v bežnom byte sa aj tak nedajú použiť viac ako dva - tri.

Pozor na zmeny
Máte vzorky, dokonca ste videli aj natreté steny farbou, ktorú ste si z toho množstva vybrali a bác. Nakoniec na stene vyzerá úplne inak. Dôvod je iné svetlo aj podklad. To je jednoducho fakt. Vyhnúť ďalším problémom je možné tak, že si vyberiete namiešanú farbu so špeciálnym označením. Pretože vtedy dokážete v rovnakom odtieni farbu dokúpiť, alebo po nej siahnuť v budúcnosť. V opačnom prípade to bude ešte väčšie experimentovanie a klasickým domácim miešaním je trafiť sa do presných odtieňov prakticky nemožné.

Viac rád sa dozviete na tomto linku

10.8. 2018 20:00
Diskusia  ()
Diskusia
44