12.7. 2021 9:00

Lesklá kuchyňa - je naozaj to pravé riešenie aj pre vás?

12.7. 2021 9:00

Lesklá kuchyňa - je naozaj to pravé riešenie aj pre vás?

Foto: pinterest/rehaufurniture

Kuchynská linka s vysokým leskom pôsobí atraktívne, moderne a luxusne. Dokáže opticky zväčšiť a rozjasniť aj menší priestor. No má aj svoje nevýhody. Na niektorých ľudí pôsobí vysoký lesk chladne. Je naozaj tá pravá aj pre vás?

Nie je lesk ako lesk

Možno ostanete po návšteve kuchynského štúdia prekvapení, keď zistíte, že nie je lesk ako lesk. Jeho intenzita závisí od materiálu a povrchovej úpravy. Okrem „obyčajného“ lesku si môžete vybrať aj tzv. saténovú úpravu, metalické a perleťové efekty.  Linka sa môže lesknúť vďaka fólii, vrstve lamina, laku alebo akrylátového skla. K cenovo najdostupnejším patrí akrylát, ktorý je odolný a ľahko sa udržiava.

Náročná údržba?

Odrádza vás od lesklého povrchu skriniek náročná údržba? Bojíte sa, že na nej bude vidieť každý odtlačok prsta? Zdokonalením technológií sa starostlivosť o lesklú kuchynskú linku zjednodušila. Povrch je hladký, preto ho stačí pretrieť jemnou vlhkou handrou namočenou vo vode s jemným saponátom a dosucha utrieť. Menšie poškodenia na akrylátových povrchoch je možné opraviť. Na údržbu má vplyv i farba linky a platí, že na tmavých odtieňoch zašpinenie vidieť viac než na bielych alebo pastelových.

autor:  Radomir
12.7. 2021 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy