1.1. 12:00

Kúpeľňové trendy 2021: Pozrite si, čo sa chystá a bude dominovať

Geometria sa presadzuje aj v kúpeľni.
Geometria sa presadzuje aj v kúpeľni.
Zdroj: realhomes.com

Španielsky a marocký nádych

Ak ste boli niekedy na dovolenke v týchto krajinách, určite vám neunikol tradičný motív keramiky. Sýte farby modrej, oranžovej, žltej s motívmi kvetov, geometrických vzorov a kontrastov. Presne toto bude aj hudba estetiky v modernej kúpeľni budúceho roka. Pozor, tento štýl je takt trochu ako čili. Netreba to preháňať, ale ako pásik okolo umývadla, vane alebo v strede priestoru bude pôsobiť veľmi ozdobne a osviežujúco.

Rastliny

V roku 2021 sa bude klásť omnoho viac dôrazu na prírodu a nie je reč len o geopolitike. Živá príroda sa sťahuje aj do kúpeľní. Či už v podobe živých rastlín, motívov na obklade alebo aj príjemne živo vyzerajúcich umelých rastlín. Priestor na takéto „živé“ dekorácie sa nájde aj v tej najmenšej kúpeľni. Napríklad aj keby v podobe brečtanu, ktorý vám ovíja stupačku.

Zeleň sa dostane aj do našich kúpeľní.
Zeleň sa dostane aj do našich kúpeľní.
Zdroj: Shutterstock

Drevené podlahy

Je to opäť krok dopredu. Po drevených dekoráciách z exotického dreva, vaniach a umývadlách sa do kúpeľní dostáva ako moderný štandard i drevená podlaha. Bude si vyžadovať o kúsok viac starostlivosti ako keramická dlažba, ale nie je to len o estetike. Vystúpiť zo sprchy na keramiku a na kus poctivého masívu je veľký rozdiel. Doslova na nezaplatenie. Je to príjemné a trendy v jednom.

autor:  Marcos
1.1. 2021 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44