9.5. 2020 6:00

Kúpeľňa trochu inak: Geometrické vzory jej dajú nový vzhľad

9.5. 6:00

Kúpeľňa trochu inak: Geometrické vzory jej dajú nový vzhľad

Zamanuli ste si, že by ste to chceli mať v kúpeľni trochu inak? Geometrické motívy majú pred dekoratívnymi výhodu v tom, že sa vám vizuálne rýchlo nezunujú a nevyvolajú takú pestrú diskusiu. Vkus mužov a žien sa predsa len v mnohom rôzni a geometrickými motívmi môžete klbko otázok ohľadom kúpeľne diplomaticky rozuzliť.

Kreatívna vsuvka

Geometrické vzory majú úspech naprieč históriou spoločnosti. Podieľali sa na tajomnom vyznení interiéru i optickom zväčšení priestoru. Kúpeľne sú pre ne ako stvorené, pretože práca s obkladom umožňuje ďaleko väčšie vizuálne účinky ako stena s obrazmi v obývacej izbe alebo excentrická kuchynská zástena. Geometrický motív aplikovaný od podlahy po strop dokáže obyčajnú kúpeľňu povýšiť na miesto dýchajúce originalitou.

Kúpeľňa trochu inak: Geometrické vzory jej dajú nový vzhľad

Charakterovo sa trafiť

Tón v tóne decentne ozvláštni kúpeľňu. Farebné spektrum sivej umožňuje, aby ste kúpeľňu ladenú v neutrálnych farbách figliarsky spestrili. Kontrast väčšinou dvoch farieb rozihrá v priestore ich ladný tanec. Nemusíte sa preto obávať, že vás na konci kreatívneho procesu bude čakať rozpačitý výsledok. Dizajnérske štúdiá vedia pre vašiu kúpeľňu vybrať taký look, aby vyvolal WOW efekt v pozitívnom zmysle slova.

Podlaha alebo steny

Každá kúpeľňa si zaslúži svoj obdiv. Aj keď geometrické motívy ju zaručene zaujímavo oživia, máte našťastie možnosť si vybrať z rôznorodých kombinácií. Od veľkosti formy, cez materiál, vzor až po farbu. Dokonca si môžete vystačiť len s jedným odtieňom a nechať rozprávať vzor, ktorý si podmaní celý priestor pre seba. Je na individuálnom prístupe, či sa geometrické motívy rozhodnete uplatniť len formou podlahy či na stenách.

Kúpeľňa trochu inak: Geometrické vzory jej dajú nový vzhľad

Zmerať až potom kúpiť

Hlavnou zásadou platnou pre uplatnenie geometrického motívu je, aby ste si miesto určenia poctivo zamerali a až potom sa rozhodli pre výber obkladu. Vzor by mal pokryť stenu v plnom znení, čo v praxi znamená, aby ste ho nemuseli neočakávane rezať, to by nedopadlo najšťastnejšie. Zmarili by ste tým umelecké dielo tvorcu. Inšpirujte sa v našej galérii.

Zdroj: katarína
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
9.5. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44