23.6. 2022 6:00

Kúpeľňa v podkroví umožňuje originálne riešenia. Ale pozor na TOTO!

23.6. 2022 6:00

Kúpeľňa v podkroví umožňuje originálne riešenia. Ale pozor na TOTO!

Foto: Houzz.com

Kúpeľňa v podkroví má zvláštne čaro. Atypický priestor pod šikminami prináša originálne riešenia, no aj táto kúpeľňa musí byť v prvom rade praktická. Väčšinou ide o druhú kúpeľňu v dome, ktorá je v blízkosti spální na poschodí.

Šikminy nemusia byť problém

Kúpeľňa v podkroví si vyžaduje špecifický prístup, keďže jej zariadenie ovplyvňuje sklon strechy. Najvhodnejší je 45° a viac, ktorý umožňuje bezproblémové rozmiestnenie nábytku a zariaďovacích predmetov. Primerané vzdialenosti musíte zachovať nielen medzi jednotlivými predmetmi, ale tiež dodržať bezpečnú vzdialenosť od šikmín. Minimálna podchodná výška medzi podlahou a šikminou je 210 cm. Nízke šikminy môžete využiť na umiestnenie skriniek, práčky alebo koša na bielizeň. V každej kúpeľni sú potrebné aj úložné priestory.

Od umývadla až po vaňu

Základným zariaďovacím prvkom je umývadlo, ktoré sa osadzuje do výšky 70 až 90 cm od podlahy. Pri jeho výbere nezáleží, či ide o podkrovnú alebo inú kúpeľňu. Praktickejšie však je umývadlo so skrinkou alebo poličkou, keďže úložný priestor sa zíde. Umývadlo inštalujte na rovnú stenu alebo pod vyššiu časť šikminy, aby ste nad neho mohli zavesiť zrkadlo.

autor:  Radomir
23.6. 2022 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy