30.4. 2020 18:00

FOTO Kúpeľne na chalupe, ktoré dýchajú vlastnou atmosférou

30.4. 2020 18:00

FOTO Kúpeľne na chalupe, ktoré dýchajú vlastnou atmosférou

Chalupa na dedine alebo v horách predstavuje dokonalé útočisko pred starosťami všedných dní. Nezáleží, či sa jedná o dedovizeň alebo novozískanú chatu či domček. Na typ stavby obvykle nadväzuje aj vzhľad interiéru a my sa dnes pozrieme na kúpeľňu.

Po chalupách mimo miesta bydliska sa obzerajú najmä tí, pre ktorých tráviť voľné chvíle medzi štyrmi stenami bytov nie je to pravé orechové. V aktuálnej situácii pandémie je na nezaplatenie, ak má človek kam "ujsť". Pokiaľ tam máte aj kúpeľňu, ide o ideálne riešenie. Ak ju plánujete dostavať, poradíme, aký vzhľad jej svedčí.

Prirodzený odtieň

Ústrednou témou chát, chalúp a víkendových domčekov býva prírodné drevo a kameň vo svojej prirodzenej podobe. Takto sa aspoň nemusíme zamýšľať, akými farbami spestriť interiér, pretože sa bude niesť v neutrálnych odtieňoch a vyznačovať sa krásnou kresbou, o ktorú sa postarala matka príroda. Hoci sa kameň do vlhkého prostredia hodí viac, do úvahy pripadá rovnako i pravé drevo.

FOTO Kúpeľne na chalupe, ktoré dýchajú vlastnou atmosférou

Za absolútnej tmy

Odľahlá lokalita nie žiadnou prekážkou. Do kúpeľne môžeme inflitrovať štýl, ktorý sa nám páči. Buď u nás zaváži jednoduchosť pretlmočená minimalizmom, alebo nás osloví rustikálna krása. Dopad na výzor kúpeľne má i dispozícia a okenné otvory. Stropné okná umožňujú človeku vzlietnuť. Viete si predstaviť v noci absolútnu tmu a kúpanie sa vo vani len pri sviečkach? Takéto zážitky sa nevyskytujú bežne.

Zdroj: katarína
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
30.4. 2020 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy