5.2. 2020 18:00

Kuchyňu vraj meníme raz za 7 - 14 rokov: Rozhodnite sa správne!

5.2. 18:00

Kuchyňu vraj meníme raz za 7 - 14 rokov: Rozhodnite sa správne!

Foto: Westend61, getty images

Človek nemôže fungovať bez srdca, domácnosť zase bez kuchyne. Tam sa dejú veci! Je to miesto plné vôní, zážitkov a emócií. Podľa kuchyne sa dá spoľahlivo určiť, aký život v domácnosti funguje. Dobrý?

Ľudia to vedia

To si zrejme uvedomujú aj Slováci, aspoň podľa najnovšieho prieskumu, v ktorom sa takmer 45 % opýtaných vyjadrilo, že najrozhodujúcejším kritériom pri výbere novej kuchyne je pre nich kvalita. Zaujímavé je, že kvalitu preferujú viac muži než ženy, minimálne podľa čísel. Pre 46,8 % opýtaných mužov je kvalita najrozhodujúcejšia, rovnako odpovedalo „len“ 42,3 % žien.

Ako často meníte svoju kuchyňu?
Ako často meníte svoju kuchyňu?
Zdroj: žigo

V poradí druhým určujúcim kritériom, podľa ktorého si Slováci kuchyňu vyberajú, je cena. Tú určilo ako dôležitú 35,6 % opýtaných. Treťou rozhodujúcou premennou sú služby, teda výroba kuchyne na mieru, zabezpečenie spotrebičov, montáž nábytku a spotrebičov a pod. To je podstatné pre takmer 12 % opýtaných.

Ako často?

Z ďalších čísel vyplýva, že viac ako jedna tretina opýtaných mení kuchyňu niekedy v rozpätí 7 až 14 rokov. Skupiny ľudí, ktorí menia častejšie alebo, naopak, v ešte dlhšom časovom rozmedzí, sú zarážajúco rovnako veľké. Minimálne raz za 7 rokov podľa tohto prieskumu kuchyňu vymení 21,7 % opýtaných, s tou istou kuchyňou si vystačí aj 20 rokov 22,5 % a vyše dvoch desaťročí 19,4 % opýtaných.

Pokračovanie na 2. strane.

Viac štýlových kuchýň nájdete v našej galérii.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
5.2. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44