8.5. 2016 6:00

Kuchynská premena: Odvážne farby

8.5. 2016 6:00

Kuchynská premena: Odvážne farby

Zmena kuchynskej linky z drevenej na bielu nemusí znamenať stratu živelnosti. Táto majiteľka stavila na odvážnu farbu.

Byt Laury Gummermanovej spája niekoľko prvkov: biely nábytok, ktorý dopĺňa antracitové vybavenie, mosadzné doplnky a pár farebných odtieňov, ktoré túto elegantnú, no trochu nudnú voľbu oživujú. Napokon, ide o mladú ženu s dynamickým životným štýlom.

Kuchynská premena: Odvážne farby

Pôvodná kuchynská linka bola drevená a pomerne zničená. Keďže radikálna zmena neprichádzala z finančného hľadiska do úvahy, majiteľka sa rozhodla pre fyzicky náročnejšiu, no lacnejšiu premenu. Vytiahla brúsku a dvierka aj korpusy linky dôkladne obrúsila, drevo vyhladila jemným brúsnym papierom, jemné ryhy vyrovnala tmelom a nastriekala na bielo.

Kuchynská premena: Odvážne farby

Staré rúčky a úchytky putovali do koša a namiesto nich investovala do kvalitných mosadzných, ktoré ladia s ostatnými doplnkami v byte. Keďže v celom byte majiteľka plánovala jednotnú tmavú podlahu, dlaždice z kuchyne tiež skončili v smetiach. Odolná palubovka spája otvorenú kuchyňu s obývacou časťou a chodbou prechádza aj do spálne. Celkový dojem tohto riešenia je veľmi zjednocujúci.

Kuchynská premena: Odvážne farby

Pracovná plocha v pôvodnej kuchynskej linke bola z kameňa, čiže jej výmena nebola potrebná. Navyše, čierny kameň skvelo zapadal do celkovej koncepcie bývania (čierno-biela so zlatými doplnkami). Najodvážnejšou voľbou bol výber obkladačiek. Ich výmena by však predstavovala významný zásah do rozpočtu, neporiadok a množstvo času a práce. Majiteľka sa preto rozhodla jednoducho nemoderné hnedé obkladačky premaľovať. Toto riešenie má tú výhodu, že ak sa jej dominujúca zelená farba zunuje, môže ju pretrieť inou.

Tip:
Ak sa tiež rozhodnete staré obkladačky premaľovať, postupujte v dvoch krokoch: najprv ich pretrite bielou farbou a až potom odtieňom, ktorý ste si vybrali.

Výber „chirurgickej" zelenej v kuchyni je podľa nášho názoru originálna. Keďže túto farbu si spájame s lekárskym oblečením, navodzuje dojem čistoty a rozhodne nenudí.

Nenechajte si ujsť viac záberov tejto nezvyčajnej kuchyne aj v našej fotogalérii.

Autor: Nonka
Zdroj: nonka
8.5. 2016 6:00
Diskusia  ()
Diskusia
44