27.4. 2020 12:00

Kuchynská linka matná alebo lesklá? Poradíme vám, ktorú si vybrať

27.4. 12:00

Kuchynská linka matná alebo lesklá? Poradíme vám, ktorú si vybrať

Foto: Henkel

Linka určuje štýl a atmosféru kuchyne. Úplne inak vyzerá v matnom alebo lesklom prevedení, preto chápeme, že stojíte pred dilemou. Nie je to len o estetike, obidve úpravy majú svoje výhody aj nevýhody.

Skôr ako si vyberiete

Ešte predtým, než si vyberiete kuchynskú linku musíte mať jasno v iných, možno dôležitejších otázkach. Prvoradá je veľkosť kuchyne, ktorú dokážete vhodnou povrchovou úpravou opticky korigovať. Vzhľad kuchynskej linky ovplyvňuje aj osvetlenie, spotrebiče a ostatný nábytok či už jedálenský stôl alebo príborník. Odborníci radia vyberať spotrebiče v opačnej úprave, než má linka – k lesku matné a naopak. Zvážte počet svietidiel, ich umiestnenie i výber farby na steny. A v neposlednom rade ide o štýl, v akom chcete mať kuchyňu zariadenú. 

Moderná kuchyňa s rafinovanou kombináciou farieb, s retro príchuťou a romantickou atmosférou.
Moderná kuchyňa s rafinovanou kombináciou farieb, s retro príchuťou a romantickou atmosférou.
Zdroj: venetacucina

Lesklá kuchyňa – elegantná a štýlová

Vysoký lesk je populárna povrchová úprava "uštitá" pre moderné kuchyne. Najviac pristane jednoduchým skrinkám s plochým čelom. Vynikajúco odráža svetlo – denné i umelé, preto je ideálna do menšej kuchyne, ktorej opticky pridá centimetre. Takúto úpravu môžete mať v rôznom materiálovom a farebnom vyhotovení. Okrem „obyčajného" lesku existuje i tzv. saténová úprava, metalické a perleťové efekty. V lesklých skrinkách sa odráža svetlo, farby a predmety, či môže skresliť ich vzhľad. Pri svetlých odtieňoch je to výraznejšie. Lesklý povrch je všestranný a pekne ladí s inými materiálmi – kameň, sklo, drevo i keramika. A hoci na lesklých skrinkách okamžite vidieť „odtlačky“, prach a iné nečistoty, údržba je jednoduchá. Stačí použiť mäkkú handričku z mikrovlákna, aby ste nevytvorili škrabance. Napriek tomu odporúčame výber vysoko lesklej kuchynskej linky zvážiť, ak máte malé deti či domáce zvieratá.

autor:  Radomír
27.4. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44