4.11. 2020 18:00

Kuchynská abeceda - rady odborníkov ako správne zariadiť kuchyňu

4.11. 18:00

Kuchynská abeceda - rady odborníkov ako správne zariadiť kuchyňu

Foto: idealhome.co.uk

Všetci sa radi stretávame v kuchyni, ale to len vtedy, ak sa v nej dobre cítime. Chcete ju zmeniť a neviete, ako začať? Poradíme vám, ako rozložiť nábytok, ostatné už pôjde ako po masle.

Aby ste mali kuchyňu usporiadanú tak, aby bola pekná aj praktická, dôležité je navrhnúť správne rozmiestnenie kuchynského nábytku a doplnkov. Niečo vám určí dispozícia kuchyne, niečo poradia odborníci a niečo urobte podľa vlastných zvyklostí.

Choďte na to logicky

Iba vy viete, ako v kuchyni "fungujete". Najskôr sa postavte do dverí kuchyne a rozmýšľajte. Kam uložíte nákup, aby ste to mali čo najbližšie? Kde budete jedlo pripravovať? Kde budete umývať riad? Umývačku by ste mali preto postaviť čo najbližšie k drezu. A kde budete variť a stolovať? Nábytok by mal byť umiestnený tak, aby ste tieto činnosti mohli robiť plynule.

V rodinných domoch sú priestory kuchýň veľkorysé.
V rodinných domoch sú priestory kuchýň veľkorysé.
Zdroj: ROBO HUBAČ

Praktická skúška

Potom sa postavte pred sporák a rozmýšľajte. Predstavte si, že varíte a čo k tomu potrebujete. Odkiaľ vytiahnete hrnce, kde budete mať naberačky a varechy, kam umiestnite koreničky tak, aby ste sa zbytočne po kuchyni nenabehali a mali všetko po ruke. Toto majte vopred premyslené.

autor:  Daniela
4.11. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44