10.2. 2020 9:00

V kuchyni s TÝMTO tvarom budete mať na prácu dosť miesta

10.2. 9:00

V kuchyni s TÝMTO tvarom budete mať na prácu dosť miesta

Foto: MaxPixel's contributors

Usporiadanie kuchynskej linky môže byť rôzne – v jednej i dvoch radoch, v kombinácii s ostrovčekom i v tvare rôznych písmen – L, G či U. A práve tá v tvare U umožňuje najlepšie využiť pôdorys miestnosti a vytvoriť funkčnú kuchyňu.

Malé i veľké

Kuchyňa v tvare U je rozmiestnená pozdĺž troch stien, pričom vzdialenosť medzi protiľahlými líniami by mala byť minimálne 100 cm, radšej však do 150 cm. Kuchynská linka v tvare U je preto vhodná do veľkých i menších priestorov aj do otvoreného konceptu kuchyne s obývačkou. Časť linky môže slúžiť ako pracovný polostrovček prípadne barový pult na stolovanie.

Klasické materiálové vyhotovenie skriniek môžete ozvláštniť kamenným obkladom, ktorý sa do modernej kuchyne hodí
Klasické materiálové vyhotovenie skriniek môžete ozvláštniť kamenným obkladom, ktorý sa do modernej kuchyne hodí
Zdroj: Siko

Zlatý trojuholník

Usporiadanie v tvare písmena U je nielen praktické, ale aj dizajnovo zaujímavé a umožňuje rôzne stvárnenia. Konkrétne riešenie závisí nielen od veľkosti priestoru, ale aj od toho, či chcete, aby linka mala horné skrinky. Ak túžite po peknom výhľade, situujte linku jednou časťou pod okno. Pri tomto riešení je dôležité, čo v tejto časti umiestnite. Môžete ju využívať ako pracovnú plochu alebo ako umývacie centrum. Vtedy je dôležité správne výškové nastavenie vodovodnej batérie, aby neprekážala pri vetraní.

Čo s rohmi?

Chladničku, vstavanú rúru a vysokú potravinovú skriňu umiestnite na koniec písmena U, aby ste zbytočne nerozdeľovali pracovnú plochu. Častým problémom pri zariaďovaní akejkoľvek kuchyne sú rohy a v tomto prípade sú až tri. Dôležité je zabezpečiť, aby sa rohové skrinky dali pohodlne otvárať, preto stavte na skladacie dvierka alebo zásuvky s plným výsuvom. Kuchynské štúdiá ponúkajú drôtené programy určené do rohových skriniek. Na pracovnú plochu v rohu môžete umiestniť drobné kuchynské spotrebiče, kávovar, digitálnu kuchynskú váhu či kanvicu.  Pokračovanie na 2. strane.

Inširujte sa kuchyňami v tvare U v našej galérii.

Kuchynská linka v dvojfarebnej kombinácii v tvare U
Kuchynská linka v dvojfarebnej kombinácii v tvare U
Zdroj: Peter Korček
autor:  Radomír
10.2. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44