25.3. 9:00

Kuchyňa do tvaru L: Poznáte všetky jej výhody a viete ich využiť?

Zabudnite na zemité odtiene či bielu. Vyfarbite svoju kuchyňu odvážnejšie a neoľutujete.
Zdroj: Cliff Kitchen

Atypické skrinky

Sú nielen krásne, ale aj veľmi účelné. Prirodzenou súčasťou "elkovej" kuchyne je rohový priestor. Ten môžete využiť ako šperk celej miestnosti. Môže tu byť unikátny digestor so zaujímavo riešenou varnou doskou. Alebo necháte priestor skrinkám na korenie? Rohové poličky budú pútať pozornosť a dokážu skvele vyplniť roh kuchyne. Pretože máloktoré iné ako kuchyne tvaru L pracujú tak efektívne s rohmi. No a o tom, že každý odkladací priestor v kuchyni je dobrý, netreba hovoriť asi žiadnej gazdinke.

Prístup z viacerých strán

Toto je veľký benefit hlavne "elkovej" kuchyne pri spojení s obývačkou. Pretože tu dostávame kombináciu otvoreného priestoru a lomenej kuchyne. Máte zrazu všade omnoho bližšie, akoby ste pracovnú dosku rozliali po jednej stene. Ide nielen o praktickú, ale aj dizajnovo atraktívnu výhodu.

Moderná do elka.
Moderná do elka.
Zdroj: piranka, getty images

Oplatí sa aj v priestore

Výhodou kuchyne do tvaru L je aj možnosť pomocou zalomenia vytvoriť akýsi oddelený kútik. Napríklad osadenie celkovej kuchyne do priestoru vytvorí jeho predel. Zrazu máte plochu otvorenú a predsa uzatvorenú. Výhodné napríklad pre tých, čo pracujú z domu. Pretože práve lomená kuchyňa môže tvoriť z druhej strany základ home officu.

Inšpirujte sa v galérii.

autor:  Marcos
25.3. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44