13.9. 2015 8:00

Kuchyne: Z každého rožka troška

13.9. 2015 8:00

Kuchyne: Z každého rožka troška

Zariadenie kuchyne nie je večné. Aj keď na svojom mieste poslúži roky, kuchyňa je dizajnérsky nonstop pod drobnohľadom. Trendy dbajú o spestrenie interiéru a majú snahu blokovať jednotvárnosť.

Kuchyne: Z každého rožka troška
 
Návrat farieb
Ospevovanie farebnej palety je namieste. Bez všakovakých odtieňov by príbytky celkom stratili svoju osobnosť. Kuchyne majú pod taktovkou trendov znovu možnosť ožiť neobvyklými farbami. Výnimkou pre toto obdobie nie je ani výber charakteristický pre 50. roky 20. storočia.

Dva rôzne štýly
Priveľa štýlov a ťažké rozhodovanie. Nie ste v tom sami. Príliš veľa inšpirácie navôkol vám môže spôsobiť, že by ste si najradšej prepožičali kúsok zo všetkého. Skúste staviť na zaujímavý kontrast. Čo tak zariadiť, aby si v kuchyni podal ruky rustikálny štýl s industriálnym?

Kuchyne: Z každého rožka troška
 
Farebné obklady
V domácnostiach víťazí eklektický štýl pre svoj neformálny charakter. Do kuchyne ho môžete prepašovať celkom nenápadne a to prostredníctvom farebne ladených obkladov. Sofistikovane riešené kuchyne s minimalistickým akcentom uvítajú takéto rafinované spestrenie.

Otvorená dispozícia
Neprináša žiadne väčšie prekvapenie. Dizajnéri sa rozhodli, že svoje ušľachtilé zámery posunujú ešte ďalej a začali redukovať objemy zariadenia. Horné skrinky intenzívnejšie nahrádzajú police. Priestor čoraz častejšie dostávajú aj minimalistické úložné systémy splývajúce s celou stenou.

Kuchyne: Z každého rožka troška
 
Výrazné kontrasty
Založiť vzhľad kuchyne na kontrastných materiáloch nie je vôbec zlý nápad. Pre materiál je textúra ako farba, ktorá mu dáva špecifický výraz a určuje pole jeho pôsobnosti v priestore. Priznaná tehlová stena alebo kombinácia dreva s ušľachtilým kameňom vás príjemne ohúri.

Moderný luxus
Finančné limity diktujú vzhľad kuchyne podobne ako trendy. Ak túžite po dotyku luxusu v interiéri, určite vás oslovia kvalitné materiály. Mosadz a mramor predstavujú príjemnú kombináciu, no nebráňte sa ani zlatým prvkom. Jednoduchosť má tiež svoje kvality.

Dizajnérka pri rekonštrukcii kuchyne stavila na tehličky na zástene

Zdroj: katarína
13.9. 2015 8:00
Diskusia  ()
Diskusia
44