5.5. 2020 12:00

Kuchyňa vo vidieckom štýle: Jej kráse a funkčnosti nesmie chýbať...

5.5. 12:00

Kuchyňa vo vidieckom štýle: Jej kráse a funkčnosti nesmie chýbať...

Foto: Miro Miklas

Vidiecky štýl symbolizuje útulnosť a teplo, preto je najvhodnejší pre vytvorenie kuchyne, ktorá je srdcom domova. Vidiecka kuchyňa je nielen krásna, ale najmä funkčná a praktická, takže má svoje miesto i v modernej domácnosti. Čo v nej nesmie chýbať?

Rôzne variácie

Vidiecka kuchyňa môže mať rôzne variácie, podľa toho, ktorou krajinou sa inšpirovala. Už niekoľko rokov sú na výslní biele matné kuchyne podľa škandinávskeho vzoru. Ale možno vás viac láka drevo s inou farebnou úpravou alebo teplým hnedým nádychom, vítaná je i patina. Záleží na vás, či sa rozhodnete pre bielu alebo masívnu drevenú linku, vidiecku kuchyňu charakterizujú predovšetkým prírodné materiály: drevo, prírodný kameň či tehla. Okrem klasického "vidieka" existuje jeho modernejšia verzia, ktorá pripomína minimalizmus vďaka použitiu jednoduchých prvkov a striedmej palete farieb.

Rustikálne detaily

Najviac pozornosti púta v kuchyni linka. Vidiecky ráz evokujú skrinky s kazetovým frézovaním, ozdobnými rímsami, jemnou patinou, mosadznými či porcelánovými úchytkami. Horné skrinky majú  výplň z číreho, matného i vzorovaného skla. Na zvýšenie estetického vzhľadu sa využíva i "kazetové" zasklenie. Uzatvorené skrinky osviežia otvorené police a nesmie chýbať príborník či tzv. kredenc.

autor:  Radomír
5.5. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44