15.10. 2019 19:00

Kuchyňa v týchto dvoch farbách bude VŽDY elegantná: Viete, ktoré to sú?

15.10. 2019 19:00

Kuchyňa v týchto dvoch farbách bude VŽDY elegantná: Viete, ktoré to sú?

Mať noblesnú kuchyňu znamená, že bude vyzerať vkusne a nadčasovo za každých okolností. Aj o dvadsať rokov, aj neuprataná.

Kuchyňa v týchto dvoch farbách bude VŽDY elegantná: Viete, ktoré to sú?

Biela sa do prostredia kuchyne priam sama pýta. Málokto si ju však namieša s modrou. Chyba. Tejto dvojkombinácii sa oplatí dať šancu. Výsledkom bude kuchyňa, kde sa budete cítiť dobre a možno v nej ani nepriberiete.

Prečítajte si aj: Táto jesenná zelenina je nielen najkrajšia dekorácia, ale je aj napráskaná vitamínmi

Biela samozrejmosť

Biela je pre väčšinu kuchýň stále prvou voľbou. A dobrou voľbou. Neexistuje ďalšia farba, ktorá bude tak dokonale prijímať za partnerov iné farby a vyzerať s nimi náramne sebaisto. Biela je v kuchyniach vhodná aj kvôli čistote, sviežosti a svetlosti. V takomto prostredí sa skrátka lepšie varí aj jedáva. Netreba to s bielou však ani preháňať, aby ste nemali pocit nemocničnej sterilnosti. Je to farba, ktorá je stvorená na kombinácie.

Kuchyňa v týchto dvoch farbách bude VŽDY elegantná: Viete, ktoré to sú?

 

Miešanie dobrých vplyvov

V kuchyni je prirodzené spájanie viacerých ingrediencií do dobrého celku. Obvykle sa však myslí na varenie. Lenže v kuchyni nemusíte variť predsa len dobroty pre jazyk, ale aj pre dušu. Napríklad práve modrú a bielu. Tieto dve farby dokonale ladia. Biela je totiž farbou čistoty, sviežosti, prináša pocit vyrovnanosti a pokoja.

Prečítajte si aj: Staré a ošumelé schody? Nezakrývajte ich kobercom, oživte ich TAKTO

A modrá do toho kontruje upokojením srdcového tepu, dýchania a navodzuje stav relaxu. Je to skrátka kombinácia, ktorá nedovolí, aby ste sa pri stole hádali, ale podporí pocit rodinnej pohody. No a modrá má aj benefit, že dokáže znižovať chuť do jedla. To znamená, že sa nebudete ani vo vlastnej kuchyni prepchávať.

Prečítajte si aj: Neviete, ako zavesiť obrazy? Poradíme vám, ako si vytvoriť domácu galériu

Choďte na to cez doplnky

Najlepšou voľbou bielo-modrej kuchyne je biely základ s modrými doplnkami a s menšími plochami. Vďaka tomu kuchyňa nestratí na sviežosti a farby sa nebudú pretláčať o to, ktorá má väčší vplyv. Nádherné je vykresliť modrou obruby okolo dverí, stenu za digestorom alebo môžete jemnou modrou oddeliť aj jedálenský kút od pracovnej časti. Razom si tak vytvoríte v kuchynskom priestore aj improvizovaný modrý salónik.

Kuchyňa v týchto dvoch farbách bude VŽDY elegantná: Viete, ktoré to sú?

 

Modrá stena pre netradičné dekorácie

Skvelou výhodou modrej farby je, že v kuchyni upúta pozornosť. Jej menej tradičný výskyt dáva priestor tomu, aby ste si na stene s modrým podkladom spravili unikátnu výstavu fotiek, obľúbených obrázkov, hobby, ktoré možno s kuchynským prostredím ani priamo nesúvisia.

Prečítajte si aj: Spravte si Halloween po slovensky: Týchto 5 dekorácií sa k vám určite hodí

Je to skvelá možnosť do otvorených priestorov, kde sa spája kuchyňa s jedálenským kútom aj s obývačkou. Vynikajúco delí priestory bez toho, aby rozbíjala celkovo príjemnú kompozíciu.

Modrá má však veľmi veľa odtieňov. Nájdite ten váš vďaka našej GALÉRII!

Zdroj: marcos
15.10. 2019 19:00
Diskusia ()
Zdieľať článok